archiveRron Gjinovci

Lajme

Rron Gjinovci: Nëse shkojmë në zgjedhje, VV i merr 89 ose 100 deputetë

Aktivisti Rron Gjinovci, thotë se nëse ndryshohet ligji dhe diasporës i mundësohet me votu nëpër ambasada, zgjedhet presidentja. Mirëpo, siç thotë ai, nëse një gjë e tillë nuk bëhet, atëherë Lëvizja Vetëvendosje, i merr 89 deputetë ose ndoshta 100. “Nëse ndryshohet ligji dhe diasporës i mundësohet me votu nëpër ambasada,...
Lajme

Gjinovci: Kemi shumë nevojë për zgjedhje të reja

Aktivisti Rron Gjinovci ka thënë në emisionin Pressing në T7 se është i mendimit që vendi të shkojë përsëri në zgjedhje. Ai ka thënë opozita nuk po sillet sikur humbëse dhe nuk po sillet normalisht. “Edhe VV’ja kur ishte në opozitë bënte këso sjelljesh. Për mua është e pakuptimtë. Duhet...
Lajme

Rron Gjinovci: PDK e pranoi humbjen në afat rekord

Aktivsti Rron Gjinovci ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit ku Lëvizja Vetëvendosje doli partia e parë me 47,89%, pa votat e diasporës dhe votat me kusht. Gjinovci në Pressing të T7 tha se në këto zgjedhje është treguar kulturë demokratike nga të gjithë liderët. Ai theksoi se PDK-ja...
Lajme

Gjinovci kundër shërbimit ushtarak: Janë gjëra primitive

Aktivisti e analisti, Rron Gjinovci thotë se Kosovës i duhet një arsim më i mirë dhe jo shërbimi ushtarak. “Në një shoqëri si e jona ne kemi nevojë për një spital, një shkollë të mesme qysh duhet, një universitet qysh duhet dhe një shkollë fillore qysh duhet”, tha Gjinovci në...
1 2
Page 1 of 2