archivePolicia e Kosovës

Lajme

Mësohet se kush është personi i kërkuar nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime të tjera të personit të kërkuar më urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejë, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon kërkesë për arrestimin e personit të quajtur, Astrit Rexhaj. I...
Lajme

Aksion i madh i Policisë së Kosovës në këtë qytet

Pë orët e mëngjesit të sotëm, Policia e Kosovës ka realizuar bastisje në dy lokacione të ndryshme në Skenderaj. Rastin për 21Media e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Sipas Zahitit bastisjet janë realizuar në bazë të urdhëresës të lëshuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë,...
Lajme

Policia e Kosovës shton masat e sigurisë, shkak situata në Iran

Policia e Kosovës ka shtuar vigjilencën pas tensionimit të situatës në Iran. Krerët e policisë kanë urdhëruar zyrtarët policor për vigjilencë dhe shtim të masave të sigurisë pas ngjarjeve të ndodhura në Iran. Burimet e IndeksOnline kanë thënë se do të ketë më tepër patrullime, kryesisht afër objekteve me rëndësi...
Lajme

Haradinaj viziton pikën kufitare në Merdare

Në ditën e fundit të vitit 2019, kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, e ka vizituar Merdaren ku është njohur me punën që po kryen policia dhe Dogana e Kosovës në këtë pikë kufitare me Serbinë, e cila është e njohur për nga frekuentimi i madh i udhëtarëve sidomos gjatë kohës...
Sporti

Policia me plan operativ për mbarëvajtjen e ndeshjes Kosovë-Angli

Policia e Kosovës tashmë ka përcaktuar planin operacional për mbarëvajtjen e ndeshjes Kosovë-Angli në aspektin e sigurisë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, i ka thënë Gazetës Sinjali se qëllimi i këtij operacioni policor është, mes tjerash, krijimi i një ambienti të qetë dhe të sigurt për të gjithë....
Lajme

Aksioni i madh i njësisë speciale: Mbyllen lokale, konfiskohen armë, kapen shtetase të huaja duke punuar pa leje

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një aksion me qëllim bastisjen e disa lokaleve në Mitrovicën Jugore. Policia gjatë operacionit ka sekuestruar dokumentet e personave pa leje të rregullt qëndrimi në Kosovë, për procedim të mëtejmë të rastit. Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës e cila ka thënë se...
ShowBiz

Vedat Bajrami në përkrahje të Policisë së Kosovës

Humoristi i njohur kosovar, Vedat Bajrami vazhdimisht tregon mbështetjen e tij ndaj Policisë së Kosovës. E këtë e ka bërë edhe në një postimi të fundit të publikuar në rrejtët sociale. Vedati së bashku me Policinë e Kosovës ka përkrahur projektin ‘Edward’ e që shënohet në të gjithë Evropën e...
Lajme

Policia arreston një gjyqtar dhe një zyrtar policor

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK) ka njoftuar se pas pesë muajve të zhvillimit të hetimeve profesionale dhe aplikimit të masave të përcaktuara sipas KPPRKS-së, nga hetuesit rajonal për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit në Prishtinë ka siguruar informacione relevante që kanë...
Lajme

Nuk ia dorëzoi dokumentet, policia ‘bastis’ ministrinë e Pal Lekajt

Në maj të këtij viti, Departamenti Special Antikorrupsion në kuadër të policisë së Kosovës me kërkesë të Prokurorisë Speciale ka kërkuar dosjet origjinale për tri projektet tenderuese nga ministria e Infrastrukturës. Por, ministria që udhëhiqet nga Pal Lekaj i AAK-së nuk ia dha dokumentet. Lajmi.net ka mësuar se Departamenti Special...
Lajme

Policisë së Kosovës i shtohen edhe 416 policë të rinjë

Kanë diplomuar edhe 416 policë të rinj. Policia e Kosovës sot ka organizuar ceremoni solemne me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të. Me këtë rast, është bërë diplomimi i 416 oficerëve të rinj të Policisë së Kosovës, të cilët pritet të kontribuojnë në fushën e sundimit të rendit dhe...
Lajme

Aksion i policisë në kryeqytet, ka të arrestuar

Para pak çastesh ka përfunduar një aksion i policisë së Kosovës në lagjen e Spitalit në Prishtinë. Operacioni është kryer në rrugën “Muahrrem Fejza” ku është arrestuar një person. Zëdhënësja e policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë se shkak i arrestimit ka qenë armëmbajtja pa leje. “Në...
Lajme

Kososvë: 64 aksidente trafiku për 24 orë

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 64 aksidente trafiku, 18 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse në 46 tjerë raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale. Policia e Kosovës bën të ditur se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 372 tiketa trafiku, për shoferët të...
1 2 3 11
Page 1 of 11