archivePolicia e Kosovës

Lajme

Aksioni i Policisë në Karaçevë, reagon Kryeministri Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të Kamenicës, duke thënë se ky është vetë fillimi i kthimit të normalitetit në çdo fushë, raporton Express. Hoti ka thënë se ky aksion është dëshmi se institucionet e sigurisë janë plotësisht...
Lajme

Plagosja në Gjilan, Policia jep detaje për të dyshuarin

Është arrestuar një 45-vjeçar si i dyshuar për plagojsen që ndodhi sonte në fshatin Malishevë të Komunës së Gjilanit, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e kanë bërë të ditur për Gazetën Sinjali nga Policia rajonale e Gjilanit, ku kanë njoftuar se i lënduari, 38 vjeçar është dërguar për trajtim në Emergjencën...
Lajme

Kishte të kaluar kriminale, si i ndihmuan dy zyrtarë të Komunës së Gjakovës ta ndërrojë identitetin një ish-polici të Kosovës

Rreth katër vjet më vonë, Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës, u ka rënë në gjurmë dy zyrtarëve të Gjendjes Civile në Gjakovë, të dyshuar për tjetërsimin e identitetit të një personi tjetër. Të dyshuarit u prangosën para dy ditësh, ndërsa ngjarja dyshohet se...
Lajme

Ky është paralajmërimi i policisë për Qeverinë

Policët paralajmërojnë protestë nëse nuk përfshihen në pakon emergjente Sindikata e Policisë së Kosovës ka paralajmëruar se do të mbajë protesta nëse qeveria nuk ua paguan orët shtesë dhe shumën prej 300 eurosh të premtuar nga pakoja emergjente. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media, ku thuhet...
Lajme

Tentim vrasje në Prishtinë

Mbrëmë një person ka raportuar në Polici se kanë tentuar ta vrasin tre të tjerë, në ora 21:20, shkruan IndeksOnline. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, një person është goditur nga një automjet e pastaj është rrahur nga tre të dyshuar, të cilët kanë ikur nga vendi i ngjarjes. Nuk...
Lajme

Vdes edhe një Policë i Kosovës nga Covidi

Ka vdekur një pjesëtar i Policisë së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetari i Komunës së Podujevës Nexhmi Rudari. “Me pikëllim mora lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të Hakif Hodollit, njeriut të urtë, e të hareshëm. Hakifi i sherbeu me nder e përkushtim vendit të tij...
1 2 3 18
Page 1 of 18