archiveNexhmedin Spahiu

Lajme

Prognoza e Nexhmedin Spahiut për zgjedhjet e reja: Dihet fituesi

Njohësi i çështjeve politike, Nexhmedin Spahiu për Gazeta Blic thekson se gara për vendin e dytë tashmë është interesante. Ai parashikon se LDK-ja mund të ketë rënie të madhe dhe të shkojë në të njëjtën përqindje sa AAK-ja. VV sipas tij do të dalë partia e parë nga zgjedhjet. “Besoj...
Lajme

Reagim i ashpër i Nexhmedin Spahiut pas skandalit të Meliza Haradinajt: “Bre haram ju koftë”

Publicisti i mirënjohur kosovar, Nexhmedin Spahiu, ka kritikuar ashpër ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinajn.  Haradinaj edhe pse merr pagë nga Republika e Kosovës dhe përfaqëson këtë vend, në një komunikim në Twitter kishte vendosur flamurin e vendit tonë fqinj, atë të Shqipërisë. Kjo e ka nxitur...
Lajme

Spahiu: Glauk Konjufca të japë dorëheqje pas skandalit me Xhamajkën

Analisti politik Nexhmedin Spahiu po e konsideron si skandaloze dhënien e lajmit që kinse Xhamajka njohu Kosovën nga institucionet më të larta të shtetit. Ai gjithashtu paralajmëroi pasoja në diplomacinë kosovare për shkak se Kosova po tregohet joserioze në sferën e politikës së jashtme, njofton Klan Kosova. “Kur bëhet një...
Lajme

“Kurti poshtëroi veten kur propozoi rritjen e ministrive”

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka thënë se pretendenti për postin e kryeministrit të vendit, Albin Kurti, e ka befasuar në momentin kur e ka thyer premtimin e dhënë më parë rreth numrit të ministrive. Sipas Spahiut, me këtë lëvizje Kurti e ka poshtëruar veten. “Albin Kurti e theu një premtim...
Lajme

“Zgjedhjet e reja mund ta nxjerrin PDK’në fituese”

Analisti Nexhmedin Spahiu thotë se në rast se shkojmë në zgjedhje, pjesëmarrja do të ishte shumë më e vogël se në zgjedhjet e fundit. Ai thotë se ata që kanë votuar për ndryshim, qoftë nga VV qoftë nga LDK, nuk do të dilnin më në zgjedhje. Ai thotë se zgjedhjet...
Lajme

Nexhmedin Spahiu tregon se pse Erdogan humbi Stambollin dhe Ankaranë

Analisti Nexhmedin Spahiu në rrjetin social “Facebook” ka publikuar një konkluzë të shkurtër të një analize të tij për rezultatin e zgjedhjeve lokale në Turqi – raporton Periskopi. Sipas Spahiut, arsyeja kryesore pse partia e presidentit turk, Rexhep Tayip Erdogan, humbi në qytetet më të mëdha turke si Ankaraja e...
1 2
Page 1 of 2