Tag: Miroslav Lajçak

spot_imgspot_img

Sulmi në Banjskë, Lajcak për herë të parë hedh akuza ndaj Serbisë: Nuk mund të ndodhte pa përfshirjen e strukturave të caktuara

Nga forumi i Selanikut ndërmjetësi Miroslav Lajçak ka hedhur për herë të parë akuza për përfshirje të strukturave të caktuara të shtetit serb sulmin...

Lajçak flet për takimin me Bislmin e Petkoviqin: Diskutimet ishin të dobishme

Ndërmjetësuesi i BE-së, për dialogun, Miroslav Lajçak, ka thënë se me kryenegociatorët e kosovare dhe asaj serbe, sot patën diskutime të dobishme për progress...
Verified by MonsterInsights