archiveMilaim Zeka

Lajme

Milaim Zeka: Albin Kurti me logjikë si të Enver Hoxhës

Ish-deputeti Milaim Zeka ka thënë se Amerika nuk lejon një marrëveshje të dëmshme për Kosovën, pasi kjo e fundit është interes e tyre. Zeka për kërkesën e Vetëvendosjes për reciprocitet, thotë: ”Vetëvendosje është fundos në një anarki totale politike dhe nuk din cka don. Nuk mundet miu me i kërku...
Lajme

‘Shpërthen ‘Milaim Zeka: Fitore Pacolli është kullosja e rrugaçërisë të sektit fetar që quhet Vetëvendosje

Analisti, Milaim Zeka, është përfshirë në debatin e krijuar rreth pretendimeve se mes deputetëve të Lidhjes Demokratike dhe Vetëvendosjes se pati përplasje fizike, transmeton Gazeta Metrto. Zeka shprehet se Vetëvendosje ka inskenuar rastin meqë sipas tij s’munden të jetojnë pa provokime e sharje. Ai madje e ka quajtur Fitore Pacollin...
Lajme

Specialja do ta godasë edhe Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh gazetar, Milaim Zeka, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend, ku presidenti Hashim Thaçi dhe kreu i PDK-së Kadri Veseli akuzohen për krime lufte nga Prokuroria e Hagës. Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit në një kohë kur ata ishin nisur për negociata në...
Lajme

Milaim Zeka akuzon rëndë Vetëvendesojën, e quan abuzuese e shekullit

Milaim Zeka thotë se Vetëvendosja është abuzuese e shekullit me propozimin që Murat Jashari të jetë kryeministër i një qeverie tranzitore. Shkrimi i tij i plotë në Facebook: VV-ja eshte abuzuese e shekullit E fundit me Murat Jasharin. Me lujte me kete familje, vetem keta dine, munden dhe nuk turperohen!!!...
Lajme

“Albin Kurti po përgatit trazira në Kosovë”

Ish-deputeti Milaim Zeka deklaratën e kryeministrit në detyrë për destabilizim në rast të formimit të qeverisë së re, e ka quajtur shqetësuese, duke thënë se Albin Kurti është duke përgatitur trazira. Ai në emisionin Debat të RTK-së ka komentuar deklarimet e Kurtit nëse do të largohet nga posti pas formimit...
1 2 3 16
Page 1 of 16