archiveMilaim Zeka

Lajme

Milaim Zeka: Isha një diamant në Kuvend

Deputeti i deritanishëm, Milaim Zeka, ka treguar se pse ka votuar sot kundër shpërbërjes së Kuvendit, duke thënë se kështu e ka shprehur protestën e tij. “Sepse jam kundër krejt këtyre qe e kanë sjellë në këtë gjendje vendin. Hapini sytë, mendjen, shpirtin dhe dijeni se ke e votoni. Mos...
Lajme

Aziz Salihu anëtarësohet në PEK-un e udhëhequr nga Milaim Zeka

Ish-boksieri, Aziz Salihu është anëtarësuar në partinë politike të udhëhequr nga Milaim Zeka, Partinë Euroatlantike të Kosovës. Aziz Salihu, legjenda e boksit shqiptar. Mirë se erdhe në Partinë Euroatlantike të Kosovës”, shkruan në profilin e Facebookut te Hysen Gecajt....
Lajme

Milaim Zeka ‘befason’ me vendimin për të garuar në zgjedhje

Partia Euroatlantike e Kosovës (PEK) me kryetar Milaim Zekën, ka vendosur që në zgjedhjet e parakohshme të mos bëj koalicion parazgjedhor me askënd. Në zgjedhjet e parakohshme, partia e Milaim Zekës, Partia Euroatlantike e Kosovës (PEK), nuk do të bëj koalicion parazgjedhor me askënd. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net,...
Lajme

Milaim Zeka: Po, po partia ime do ta marrë pushtetin në Kosovë

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka treguar planet e subjektit të tij, nëse bëhet pjesë e qeverisë së ardhshme të vendit. Ai është shprehur shumë optimist se PEK do të marrë pushtetin. Zeka ka paralajmëruar se partitë e vogla do ta krijojnë qeverinë e re. “Baza jonë...
Lajme

Zeka: Rugova rrethohej nga njerëz të UDB’së, e kanë shafitur

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka folur për raportet e tij me presidentin e ndjerë të vendit, Ibrahim Rugova. Zeka ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se Rugova e kishte përzgjedhur për drejtor të Radiotelevizionit të Kosovës. Ai po ashtu ka deklaruar se me ish-kreun...
Lajme

Milaim Zeka ia krisë këngës dhe çiftelisë në Llapushnik

Kryetari i PEK-ut dhe deputeti i Kuvendit, Milaim Zeka ka qëndruar sonte në fshatin Llapushnik të Drenicës. Mes këngës me çifteli, Zeka ka postuar një video nga një odë në këtë fshat, raporton GazetaBlic. Ai ka shkruar se i është bërë pritje madhështore në Llapushnik. Zeka shihet shumë i relaksuar,...
Lajme

Milaim Zeka tregon kush mund të jetë kryeministër konsensual

Milaim Zeka, kreu i Partisë Euroatlantike të Kosovës, ka thënë se përdëllim nga të gjithë liderët e tjerë, Atifete Jahjaga meriton të jetë kryeministre e Kosovës. Ai ka thënë se asnjëri nga liderët e partive nuk duhet të jetë kryeministër i Kosovës sepse nuk e meritojnë. Por, këtë qëndrim nuk...
1 2 3 11
Page 1 of 11