archiveLumir Abdixhiku

Lajme

Abdixhiku vaksinohet me Astra Zeneca, ka një mesazh për qytetarët

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku është vaksinuar sot kundër koronavirusit. Abdixhiku ka bërë të ditur se ka marrë dozën e parë të vaksinës Astra Zeneca. “Sot, u vaksinova me dozën e parë ‘AstraZeneca’, në Qendrën e Vaksinimit, Salla 1 Tetori; dhe nëpërmjet këtij postimi i ftoj të gjithë qytetarët tanë...
Lajme

Abdixhiku: Kushtetuta e Kosovës është dokumenti më i rëndësishëm që ruan e mbron integritetin e sovranitetin e Republikës sonë

Me rastin e Ditës së Kushtetutës, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka dërguar telegram urimi. “12 vjet më parë, Kosova vendosi themelet e shtetësisë së vet duke e aprovuar aktin më të lartë juridik, Kushtetutën e saj. Nëpërmjet Kushtetutës, qytetarëve të Republikës së Kosovës u garantohet liria...
Lajme

Abdixhiku: S’kemi vërejtje për platformën e Vjosës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka folur në një konferencë për media pas takimit që ka pasur me Vjosa Osmanin, si pretendente për ta zënë karrigen e shefes së shtetit. Abdixhiku ka thënë se takimi ka qenë pozitiv i frytshëm dhe se janë dakorduar që të takohen edhe një...
Lajme

Profili i Lumir Abdixhikut, kryetarit më të ri të LDK’së

Lumir Abdixhiku është kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës. 37-vjeçari ka marrë shumicën e votave të delegatëve, për ta marrë udhëheqejen e partisë. Ai u bë kryetari më i ri që e ka drejtuar LDK-në ndonjëherë. Për të votuan 191 delegatë të partisë. Prapa e ka lënë nënkryetarin...
Lajme

LDK zgjedhë Lumir Abdixhikun kryetar të ri të partisë

Ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK-së, shkruan Mitrovica SOT. LDK ka zgjedhur Lumir Abdixhikun për kryetar të ri të partisë. Zgjedhja e kryetarit të ri vjen pas dorëheqjes së tashmë ish-kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa, që erdhi pas rezultateve katastrofale në zgjedhjet...
Lajme

Abdixhiku: Kurti ka ide të gabuara

Kandidati për kryetar të LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka ide të gabuara. Sipas tij qytetarët duhet ta shohin se prej çka është ai i ndërtuar në politikë. Ai tha se idetë e Kurtit për zhbërje të shtetit të Kosovës janë tërësisht të...
Lajme

Ja nga kush frikësohet Isa Mustafa se do t’ia marrë partinë

Rezultati më i dobët në historinë e partisë ka tensionuar situatën brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës. Teksa po tentohet të gjendet përgjegjësi dhe arsyet që kanë çuar në një rezultat të tillë, kanë filluar edhe përplasjet brenda. Kreu në dorëheqje i partisë, Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur dje Lumir Abdixhikut,...
Lajme

Abdixhiku: Ndryshimi në LDK ka nisur dhe asgjë nuk e ndalë

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se ka fituar sërish votat për tu bërë deputet, teksa ka shtuar se ndryshimi në LDK ka nisur. Abdixhiku ka falënderuar votuesit e tij përmes një postimi në Facebook, transmeton Telegrafi. “Tani që rezultatet nga terreni...
1 2 3 5
Page 1 of 5