archiveLumir Abdixhiku

Lajme

Lumir Abdixhiku votoi kundër shkarkimit të Vjosa Osmanit nga LDK

Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka votuar kundër propozimit që Vjosa Osmani të shkarkohet nga posti i nënkryetares së partisë, që ua dërgoi Këshillit të Përgjithshëm për votim kryetari Isa Mustafa. Ai për klankosov.tv tha se LDK’së nuk i sjell dobi largimi i figurave kryesore dhe se mospajtimet...
Lajme

Abdixhiku: Triumfi po afrohet, rimëkëmbja po na pret

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se është dita e dytë që numri i të shëruarve tejkalon numrin e të infektuarve. Abdixhiku tha se triumfi është duke u afruar, e kujdesi duhet të vazhdojë, lehtësimet duhet dhe po nisin. Ai tha se kujdesi duhet të vazhdojë pasi...
Lajme

Abdixhiku: Dita më e rëndë për vendin sot

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas konfirmimit të 79 rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë, duke thënë se kjo është dita më e rëndë për vendin sot. Ai në një postim në Facebook apelon qytetarët të mos dalin nga shtëpia, pasi që asnjë...
Lajme

Abdixhiku aktivizon 18 ekipe për mirëmbajtjen verore të rrugëve

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka bërë me dije se janë aktivizuar 18 ekipe nëpër gjithë Kosovën për mirëmbajtjen verore të rrugëve. Abdixhiku ka thënë se pastërtia e rrugëve edhe në kohë pandemie është detyrim. “Në kohë restrikcionesh, 18 ekipe nëpër gjithë Kosovën janë aktivizuar në...
1 2 3 4
Page 1 of 4