Tag: Lulzim Tafa

spot_imgspot_img

Poeti Lulzim Tafa dekorohet me titullin “Oficer i Letrave dhe Arteve” nga Presidenti Macron

Rektori i Kolegjit AAB, Lulzim Tafa, njëherësh një ndër poetët kosovar më të njohur në botë, është dekoruar nga shteti francez me titullin “Oficer...

Presidenti Macron dekoron poetin Lulzim Tafa me urdhrin e lartë “Oficer i letrave dhe arteve”

Vetëm pak ditë pasi Presidenti Francez, Emanuel Makron e dekoroi në Tiranë shkrimtarin Ismail Kadare me urdhërin “Oficier i Madh i Legjionit të Nderit”,...
Verified by MonsterInsights