archiveLiburn Aliu

Lajme

Liburn Aliut i vidhet vetura zyrtare

Ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliut i është vjedhur vetura zyrtare. Burime të mirë informuara brenda Policisë së Kosovës, kanë deklaruar se vetura e ministrit është vjedhur nga një person i dehur dhe më pas është dërguar për në Shqipëri. Sipas të njëjtit burim vetura zyrtare është gjetur nga policia në...
Lajme

Ministri Aliu flet për rrugën që lidh Prizrenin dhe Tetovën

Pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, Ministri i Mjedisit, Liburn Aliu, foli për rrugën Prizren-Tetovë, projektin e të cilës e cilësoi si shumë të rëndësishëm për shkak se lidh Prizrenin me Tetovën, e po ashtu lidhet me rrugë që çojnë në Shkup, Durrës, Prishtinë e Tiranë. Ai prezantoi vendimin e...
Lajme

Ministri jep detaje për marrëveshjet që u nënshkruan në Beograd

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, tha se marrëveshja e nënshkruar në Beograd ka të bëjë me modernizimin e korridoreve dhe linjave hekurudhore. Ai ka sqaruar se në këtë takim është kërkuar të ndërtohet një linjë nga Prishtina për në Nish, por që ai thotë se ky...
Lajme

“Po i shoh disa jugosllavoserbofil që iu kanë gju në shpinë Liburn Aliut, pse paska ble një banesë në Lagjen Marigona!”

Gjatë ditës së sotme, top temë nëpër media ka qenë deklarimi i pasurisë së aktorve politikë. Shumëkush është shprehur edhe i befasuar më pasurinë e politikanëve. Ndër politikanët që kanë deklaruar pasurinë, është edhe Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Librun Aliu, i cili në tetor të vitit 2020...
Lajme

“Ndarjen e Kosovës e ndali Ramush Haradinaj”

Deputeti i Lëvizjes i Vetëvendosjes, Liburn Aliu thotë se më herët rreziku për ndarje ka qenë më i madh, por ekziston edhe sot. “Ka shenja që rreziku për ndarje ekziston, ka ekzistuar edhe më herët më shumë ndoshta. Por ne duhet të jemi vigjilent dhe t’i rezistojmë”, ka thënë Aliu,...
Lajme

Liburn Aliu: Me LDK-në do të bisedojmë deri në 5 n`12

Liburn Aliu nga lëvizja Vetëvendosje në një prononcim për media ka thënë se është optimist për arritjen e marrëveshjes për koalicion me LDK-në, njofton Gazeta Blic. Ai ka deklaruar se përderisa nuk ulemi e t’i qesim të gjitha gjërat në tavolinë e t’i heqim kushtëzimet nuk mund të arrijmë diçka....
1 2
Page 1 of 2