archiveLDK

Lajme

Tërhiqet Isa Mustafa, nuk kandidon për fhef të LDK’së

Isa Mustafa më në fund ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të LDK’së. Burime të Express kanë thënë se lideri në largim i LDK’së u ka thënë në Kryesi se s’do të jetë kandidat. Të njëjtin qëndrim ua ka thënë edhe kryetarëve të Degëve me të cilët është...
Lajme

Isa Mustafa kryetar i LDK’së vetëm deri më 3 gusht

Lidhja Demokratike e Kosovës, do të mbajë Kuvendin Zgjedhor më 3 gusht. Kështu ka vendosur kryesia e LDK-së. Në njoftimin e lëshuar nga kjo parti opozitare, thuhet se të gjitha organet e LDK-së do të përmbyllin përgatitjet e nevojshme për mbarëvajtjen e Kuvendit. “Kuvendi i LDK-së do të ketë karakter...
Lajme

Abdixhiku: Bashkë me VV’në duhet ta marrim Qeverinë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se partia e tij duhet ta udhëheqë vendin. Ai ka thënë se pjesë e qeverisë së ardhshme të vendit duhet të jetë edhe Lëvizja Vetëvendosje. “Është momentumi që, 20 vjet pas çlirimit të Kosovës,...
Lajme

Anton Quni e mposht Driton Selmanajn, merr kreun e LDK’së në Prizren

Lidhja Demokratike e Kosovës, mes tensioneve të shumta, është duke vazhduar që të mbajë procesin e brendshëm zgjedhor. E nga Kuvendi Zgjedhor i mbajtur në Prizren, delegatët e kësaj partie kanë zgjedhur për kryetar të LDK-së në Prizren, deputetin e ish-ushtarakun e UÇK-së Anton Qunin. Quni fitoi karshi kolegut të...
Lajme

Arban Abrashi tronditë opinionin me këtë që zbulon për LDK’në

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kandidati për kryetar të Prishtinës nga kjo parti, Arban Abrashi, ndërsa ka folur për rrahjet në këtë parti ka thënë se janë përfshira parti të tjera politike dhe se ka qenë një lëshim i organizatorëve. “Të gjitha faktet tregojnë se kanë qenë të...
Lajme

Mustafa uron Fitër Bajramin: Paqe dhe gëzime në familjet e juaja

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, u ka uruar të gjithë qytetarëve festën e Fitër Bajramit. “Në përfundim të muajit të shenjtë të Ramazanit, pas një muaji agjërimi, le të pranohen të gjitha lutjet e besimtarëve myslimanë. Uroj që solidariteti dhe mirëkuptimi të zotërojnë në familjet tona”. “Festat e tilla forcojnë...
1 2 3 6
Page 1 of 6