archiveJoe Biden

Lajme

CNN jep lajmin e shumëpritur nga Shtëpia e Bardhë

Shërbimi Gjeneral i Administratës amerikane, e ka njoftuar ekipin e presidentit të zgjedhur Joe Biden, se mund të fillojë me procesin e tranzicionit, shkruan CNN transmeton Periskopi. Letra që e ka parë CNN, dërguar ekipit të Biden, është shenja e parë dhe më e rëndlsishmja e pranimit të humbjes të...
Lajme

Albin Kurti i dërgon letër Joe Biden, i uron postin e Presidentit

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sot i ka shkruar një letër urimi Presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Joe Biden, shkruan IndeksOnline. Përmes kësaj letre, Kurti i ka uruar në emër të Vetëvendosjes Biden dhe Senatoren Harris për zgjedhjen si President dhe Zëvendës Presidente e Shteteve të Bashkuara. Kurti ia...
Lajme

Presidenti Erdogan uron presidentin e zgjedhur të SHBA-vë, Joe Biden

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka dërguar një mesazh urimi presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Joe Biden Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, i ka dërguar një mesazh urimi presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Joe Biden, transmeton Anadolu Agency (AA). Kandidati demokrat Joe Biden ka përmbysur rezultatin në...
ShowBiz

Bleona: Do e refuzoja një ftesë të Biden për të marrë pjesë në inaugurimin e tij si president

Këngëtarja Bleona Qerreti e cila mbështeti Donald Trumpin në zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vazhdon të mendoj se ‘administrata Trump ka bërë një punë të mrekullueshme’. Në këtë mënyrë, ajo thotë se nëse do të merrte ftesë për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Joe...
Lajme

A mund ta gjeni se çfarë nuk shkon në foton e Biden dhe Harris që po komentohet nga të gjithë ?

Ish-kandidatja për presidente të SHBA, Hillary Clinton ka postuar një foto në rrjetet sociale të presidentit të zgjedhur, Joe Biden dhe zëvendëspresidentes Kamala Harris. Fotoja më lart është bërë nga brenda në makine, ndërsa Biden dhe Harris shfaqen duke qeshur. “Mirëmëngjesi”, shkruan Hillary Clinton krah fotos. Por ajo që bie...
Lajme

Këto janë fjalët e Joe Biden për për vaksinën anti-COVID

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së Joe Biden ka përshëndetur sot “lajmin pozitiv në luftën” kundër koronavirusit, pas njoftimit për “përparimin e bërë drejt një vaksine të suksesshme”, por shtoi se procesi duhet “të jetë i bazuar në shkencë dhe plotësisht transparent”. “Së shpejti, pritja është që FDA të drejtojë procesin...
Lajme

Bush uron Biden: Amerikanët mund të besojnë se këto zgjedhje ishin thellësisht të drejta

Ish presidenti republikan, George W. Bush, ka uruar fitoren e tashmë të zgjedhurit për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Bush përkundër dallimeve partiake ka siguruar amerikanët se votat e tyre janë numëruar, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova “Presidenti Trump ka të drejtë të kërkojë rinumërime dhe...
Lajme

Biden mirëpret lajmet për vaksinën e Pfizer, por kërkon kujdes

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka mirëpritur lajmet e testeve të vaksinës Pfizer / BioNTech, por u ka kërkuar amerikanëve të kujtojnë se “fundi i betejës kundër COVID-19 është akoma me muaj larg”. Ai tha se mësoi për rezultatin e testeve mbrëmë dhe u dërgoi urimet e tij “grave...
1 2 3 11
Page 1 of 11