archiveIsa Mustafa

Lajme

Tërhiqet Isa Mustafa, nuk kandidon për fhef të LDK’së

Isa Mustafa më në fund ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të LDK’së. Burime të Express kanë thënë se lideri në largim i LDK’së u ka thënë në Kryesi se s’do të jetë kandidat. Të njëjtin qëndrim ua ka thënë edhe kryetarëve të Degëve me të cilët është...
Lajme

Isa Mustafa kryetar i LDK’së vetëm deri më 3 gusht

Lidhja Demokratike e Kosovës, do të mbajë Kuvendin Zgjedhor më 3 gusht. Kështu ka vendosur kryesia e LDK-së. Në njoftimin e lëshuar nga kjo parti opozitare, thuhet se të gjitha organet e LDK-së do të përmbyllin përgatitjet e nevojshme për mbarëvajtjen e Kuvendit. “Kuvendi i LDK-së do të ketë karakter...
Lajme

Mustafa uron Fitër Bajramin: Paqe dhe gëzime në familjet e juaja

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, u ka uruar të gjithë qytetarëve festën e Fitër Bajramit. “Në përfundim të muajit të shenjtë të Ramazanit, pas një muaji agjërimi, le të pranohen të gjitha lutjet e besimtarëve myslimanë. Uroj që solidariteti dhe mirëkuptimi të zotërojnë në familjet tona”. “Festat e tilla forcojnë...
Lajme

Thaçi – Mustafës: Faleminderit për këshillën

Presidenti Hashim Thaçi ka ftuar Kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën t’i bashkohet përpjekjes së tij për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën. “Në përpjekje për arritjen e këtij qëllimi, unë kërkoj miq dhe aleatë. Unë dua që ju z. Mustafa, të jeni në krah me mua. Të tjerët që...
Lajme

Mustafa: Kryeministri i takon LDK’së pa marrë parasysh koalicionet

Isa Mustafa në një konferencë për media ka folur rreth zgjedhjeve të brendshme në LDK, koalicionin e mundshëm me LVV, taksën dhe dialogun Kosovë-Serbi. “Sot kishim takim të përbashkët të kryetarëve të degëve të LDK-së dhe degëve të forumit të gruas së LDK-së dhe tëmë qëndrore kishim procesin e zgjedhjeve...
1 2 3 5
Page 1 of 5