archiveIsa Mustafa

Lajme

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Isa Mustafës

Gjendja shëndetësore e ish-Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, duket se është përkeqësuar pas infektimit me koronavirus. Burime të Shekulli.info nga QKUK kanë thënë që sot gjatë ditës Mustafa pritet të shtrohet në Klinikën Infektive. Mustafa ditën e premtë përmes Facebook njoftoi se pasi kishte kryer testin ai kishte...
Lajme

Isa Mustafa infektohet me Koronavirus

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv me CoVID-19. “Sot, pas analizave te kryera, kam rezultuar pozitiv me Covid-19.Përveç një plogështie, nuk vërej ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. Anëtarët e tjerë të familjes nuk janë të prekur. Ditët në vijim to të jem i...
Lajme

“Tani jemi futur në një gjendje me shumë të panjohura”

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve, pas aktakuzës për krime lufte ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. “Tani jemi futur në një gjendje me shumë të panjohura, që nuk...
Lajme

Pas Haradinajt, Mustafa takohet edhe me Limajn

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është takuar sot me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Takimi prej 3 orësh, është zhvilluar në njërin nga hotelet në Prishtinë. Menjëherë pas takimit, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha për KosovaPress, se nuk kanë diskutuar për çështje politike, derisa theksoi...
Lajme

Mustafa tregon se çfarë do të ndodh me bisedimet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se ende nuk dihet nëse kryeministri Avdullah Hoti do të udhëtojë për në takimin e 27 qershorit në Uashington. Ai ka thënë se për këtë do të vendos Hoti, në bazë edhe të diskutimeve me partnerët ndërkombëtarë të Kosovës. Por, Mustafa...
Lajme

Detaje të reja nga shkarkimi i Vjosës në parti, ja kush do ta zë vendin e saj, dhe sa vota ishin pro shkarkimit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar për procesin e votimit elektronik kundër kryeparlamentares Vjosa Osmanit, shkruan IndeksOnline. Sipas njoftimit, “sa i përket propozimit për lirimin e znj. Vjosa Osmani nga pozita e nënkryetares dhe nga Kryesia e LDK-së, nga 123 anëtarë aktual të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së janë përgjigjur...
1 2 3 18
Page 1 of 18