archiveIlir Shaqiri

précis

“Garda jonë, zemra jonë, forca e atdheut”

Këngëtarët si Ilir Shaqiri, shembull, kanë sjellë në jetë këngë të cilat tregojnë për guximin e luftëtarëve kosovarë, si në UÇK e poashtu edhe më vonë, shkruan KultPlus. Kjo është kënga e njohur të Ilir Shaqirit, ‘Garda e Kosovës’: 2000 vjet te thërras lirinë, 2000 vjet e pres drejtësinë, mbrojta...
ShowBiz

Ilir Shaqiri feston ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Ilri Shaqiri, feston sot (e diel) ditëlindjen e tij të 60-të. Me këtë rast ai ka marrë urime të shumta nga miqtë, kolegët dhe rrethi i tij familjar. Për një nga urimet më të përzemërta është kujdesur djali i tij, Korabi, i cili për të ndërtuar...