archiveIKSHPK

Lajme

Një viktimë nga COVID-19 dhe 46 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit është shënuar një rast i vdekjes nga virusi COVID-19. Ndërsa nga 1.519 testime, 46 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, raporton Express. Sot janë shëruar 187 qytetarë, derisa...
Lajme

Rritje e lehtë e rasteve me Covid në Kosovë

Një i vdekur dhe 19 raste me koronavirus, është bilanci 24 orësh i publikuar nga Ministria e Shëndetësisë. MSH njofton edhe për 6 të shëruar në 24 orët e fundit. Dje janë dhënë 2.999 doza të vaksinës kundër COVID-19. Aktualisht, numri i rasteve aktive është 331. Njoftimi i plotë: 9...
Lajme

Sot s’ka testime për Covid-19, edhe IKSHPK në grevë

Punëtorët shëndetësorë në institucionet publike shëndetësore në vend kanë hyrë sot në grevë 8-orëshe. Grevës i janë bashkangjitur edhe punëtorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik. Për shkak të grevës, në këtë institut nuk po kryhen teste për COVID-19, e as shërbime tjera. Punëtorët e IKSHPK’së, kishin hyrë në grevë...
Lajme

Njoftimi nga IKSHPK: Rritje e lehtë e rasteve me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.349 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.612.311 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
Lajme

Raporti i IKSHPK-së: Rriten lehtë rastet pozitive me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.499 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.607.518 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
Lajme

Raporti i IKSHPK: Rriten rastet e reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNga 1.823 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes ℹSot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve...
Lajme

Publikohet raporti nga IKSHPK

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNga 999 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. ℹSot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është...
Lajme

Helmohen 21 nxënës në Lipjan, IKSHPK merr mostrat e ujit në shkolla- Kjo është gjendja e tyre shëndetësore

21 nxënës janë raportuar që kanë pasur probleme shëndetësore në fshatin Shalë të Lipjanit, ndërsa Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka marrë mostrat e ujit në shkolla. Tetë nxënës mungojnë. Ndonëse procesi mësimor po mbahet edhe gjatë së shtunës, këtyre fëmijëve iu pamundësua të shkojnë në shkollën “Ibrahim...
Lajme

Bilanci ditor nga IKSHPK, vazhdon rënia e rasteve pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.242 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.581.266 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
Lajme

IKSHPK publikon raportin ditor të rasteve pozitive me Covid

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 2.646 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë ℹ1.578.022 doza të vaksinës. ℹDeri më sot 737.475 qytetarë janë...
1 2 3 14
Page 1 of 14