archiveIKSHPK

Lajme

4 të vdekur dhe 101 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga IKSHPK: 421 TË SHËRUAR DHE 101 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052 mostra të marra nga ShSKUK dhe...
Lajme

Hoti e Zemaj takohen me përfaqësues të IKSHPK’së, paralajmërohet ashpërsim i masave

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka mbajtur takim me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Armend Zemaj, me përfaqësues të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për...
Lajme

6,714 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Referuar statistikave, në Kosovë janë 6,714 raste aktive me COVID-19. Të dhënat nga Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës tregojnë se që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19, numri i të infektuarve deri tani ka shkuar në 61 mijë e 688....
Lajme

6 të vdekur dhe 287 raste të reja me koronavirus në Kosovë

229 TË SHËRUAR DHE 287 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.438 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 287 raste pozitive....
Lajme

5 të vdekur dhe 288 raste të reja me koronavirus në Kosovë

256 TË SHËRUAR DHE 288 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.842 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 288 raste pozitive....
Lajme

6 të vdekur dhe 309 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Raporti i plotë nga IKSHPK për 24 orët e fundit: 601 TË SHËRUAR DHE 309 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.417 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të...
Lajme

IKSHPK thotë se Nazlije Sherifi doli dy herë pozitiv në testin për COVID

19-vjeçarja Nazlije Sherifi nga Mitrovica, e cila vuante nga një sëmundje e veshkave, ka ndërruar jetë të dielën në Qendrën Klinike dhe Universitare. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se 19-vjeçarja përpos sëmundjes së saj ishte infektuar edhe me koronavirus. IKSHPK tregon në detaje...
Lajme

IKSHPK: 40 per qind e të testuarve dolën pozitiv me COVID-19

Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, nga 1.930 mostra të testuara në laboratorin e tyre, 855 persona janë konfirmuar me virus. Derisa edhe numri i rasteve me fatalitet ka vazhduar të jetë i lartë. Vetëm në 24-orëshin e fundit, 11 persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur. Mosha...
1 2 3 11
Page 1 of 11