archiveHalil Kastrati

Lajme

Ramush Haradinaj e nderon me dekoratë Halil Kastratin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka nderuar me dekoratën e Kryeheroit Gjergj Kastrioti Skënderbeu, humanistin Halil Kastratin, i cili është themelues i shoqatës bamirëse, “Jetimat e Ballkanit”. “Shpreha gatishmërinë e Qeverisë së vendit për mbështetjen në projektet e kësaj organizate, me theks të veçantë mbështetjen për ndërtimin e një...
Lajme

Halil Kastrati: Thank You President Clinton

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka uruar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Ai ka takuar ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Kastrati në rrjetin social facebook ka shkruar: Faleminderit ZOT!; Faleminderit UÇK!; Faleminderit USA!; Faleminderit NATO!. Në fund Halili falënderoi edhe ish-presidentin Bill Clinton. “Thank You...
Sporti

Milot Rashica shtron iftar për 310 persona

Milot Rashica po na bën krenar të gjithëve me paraqitjet e tij sportive në ekipin që luan por edhe në kombëtaren e Kosovës. Por jo vetëm kaq, prej një lojëtari të madh dhe të disiplinuar si Rashica pritet edhe zemergjerësia. Ai këtë herë këtë e ka dëshmuar duke dhuruar një...
Lajme

Halil Kastrati ndërton edhe 11 shtëpi në Ramazan

Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Hoxhë Halil Kastrati, ka njoftuar se do të bëjnë ndërtimin e 11 shtëpive në Komunën e Deçanit për familjet në nevojë. Kastrati ka thënë se pas nënshkrimit të memorandumit bashkëpunimit me Komunën e Deçanit për ndërtimin e këtyre shtëpive, sot ka filluar ndërtimin...
Lajme

Një familje skamnore bëhet me banesë të re në Skenderaj

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ia ka dhuruar çelësat e banesës së re familjes Bajrami, e cila deri më tani ka jetuar në kushte shumë të vështira. Kryefamiljari Behar Bajrami është shprehur shumë i lumtur për banesën e re, për të cilën ka kontribuar Blerim Fazliu dhe shoqata...
ShowBiz

Capital T shtron iftar për 310 persona

Reperi i njohur kosovar, Trim Ademi, (Capital T), ka shtruar sot një Iftar për 310 persona. Këtë e bëri të ditur, humanisti Halil Kastrati, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook. “Trimi sot e dhuroj Iftarin për 310 persona ne kuzhinën tonë si dhe ishte bashkë me ne...
Lajme

“Jetimat e Ballkanit” investojnë 2.3 milionë euro në Suharekë për ndërtimin e Shtëpisë së moshuarve

Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” investon 2.3 milionë euro në Suharekë. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj pas takimit me humanistin Halil Kastrati, udhëheqës i Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”. “Ëndrra po bëhet realitet! Me humanistin Halil Kastrati sot nënshkruam kontratën për dhënie në shfrytëzim të hapësirës...
1 2 3 8
Page 1 of 8