archiveBehgjet Pacolli

Lajme

Hyrja me pagesë në Prishtinë, Behgjet Pacolli ka një tjetër ide

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka dalur kundër idesë së taksës që duhet të paguhet për të hyrë në Komunën e Prishtinës, shkruan Gazeta Metro. Ideja e cila ditë më parë u komentua edhe nga vëllai i tij, nënkryetari i komunës Selim Pacolli, tani po kundërshtohet nga ish-presidenti kosovar. Postimi...
Lajme

Erdogani pret Thaçin në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan e ka pritur në Stamboll presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. I pranishëm në këtë takim ishte edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Kjo u bë e ditur nga presidenca turke përmes një postimi në llogarinë zyrtare në Twitter. Presidenti Recep Tayip Erdogan...
Lajme

Behgjet Pacollit i ngritet bust në këtë qytet

Kryetarit të Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacollit iu është ngritur një bust në qytetin e Sarandës në Shqipëri. Ai është shprehur i lumtur për këtë, duke thënë se është një dhuratë që nuk e priste. “Një dhuratë që nuk e prisja. Sot me rastin e ditëlindjes sime, kuptova...
Lajme

Reagon Pacolli pasi iu përmend emri për president shteti

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar pasi emri i tij u lakua si president i mundshëm i Kosovës. Pacolli ka thënë se Kosova e ka presidentin e vet. Tutje, Pacolli tha se çdo variant tjetër mbetët vetëm...
Lajme

Edhe Behgjet Pacolli kandidat për president të vendit

Liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i vështirësohet edhe më shumë rruga drejt Presidencës. Kjo për shkak se edhe lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli po synon rikthimin në postin ku e ushtroi për disa javë vite më parë. Këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, ka thënë se strukturat e AKR-së po ia...
Lajme

Padrejtësi e madhe: Punëtorëve të fabrikës se tubave në Ferizaj iu është ndal pushimi vjetor dhe pagat prej 170€ që i ka dhënë Qeveria

Drejtuesit e fabrikës së tubave ‘IMK’ edhe njëherë kanë shkelur të drejtat e punëtorëve. Punëtorëve të kësaj fabrike i është dal pushimi vjetor dhe pagat prej 170€ qe i ka stimulu Qeveria, njofton Albanian News Ani pse kjo fabrikë nuk ka punuar vetëm 14 ditë gjatë pandemisë prej datës 16...
1 2 3 8
Page 1 of 8