archiveBehgjet Pacolli

Lajme

Dita e koalicioneve, LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që sot të zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kështu ka bërë të ditur Naim Murseli, këshilltari i politik i Behgjet Pacollit. “Sot deri në ora 18:00 do të deklarohet koalicioni parazgjedhor me LDK-në në Komisionin Qendror të...
Lajme

E konfirmon Pacolli: Jemi afër koalicionit me LDK’në

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli thotë se asnjë parti nuk ka nevojë ta marrë partinë e tij pas vetes. Ai thotë se partia e tij i krijon hapsirë vetes. Pacolli thotë se janë afër koalicionit me LDK-në, por se nuk ka akoma koalicion. “Nuk parti të vogla e të mëdha,...
Lajme

Pacolli tregon se si do të dukej Prishtina sipas projektit të tij

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, prezantuar projektin e tij për Prishtinën. Me këtë rast Pacolli, ka treguar si do të dukej kryeqyteti. “Projekt i gatshëm për implementim në Prishtinë (tani përmes procedurave ligjore), ku kostoja harmonizohet me cilësinë, standardet e larta, sigurinë dhe komoditetin. Shpresoj të filloj...
Lajme

Pacolli: Mos u gëzo kurrë me atë që gëzohet armiku

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli, duke iu referuar aktakuzave të konfirmuara nga Gjykata Speciale, ka thënë se askush nuk duhet gëzuar me atë që gëzohet armiku. Pacolli është shprehur i bindur se Thaçi dhe luftëtarët e tjerë do t’i dëshmojnë botës së UÇK-ja ishte ushtri çlirimtare, dhe jo vrasëse. “Mos...
Lajme

Behgjet Pacolli tregon si e bëri milionin e parë

Presidenti i AKR’së Behgjet Pacolli ka folur për suksesin e tij si biznesmen. Ai thotë se puna e madhe iu ka shpërblyer me sukses. “Shumëkush thotë ‘milioni i parë’. Mua nuk më ka impresionu shumë milioni i parë”, tha Pacolli në emisionin “Tète-A-Tète me Adelinën” në Kanal10. “Vetëm dëshira shumë...
Lajme

Hyrja me pagesë në Prishtinë, Behgjet Pacolli ka një tjetër ide

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka dalur kundër idesë së taksës që duhet të paguhet për të hyrë në Komunën e Prishtinës, shkruan Gazeta Metro. Ideja e cila ditë më parë u komentua edhe nga vëllai i tij, nënkryetari i komunës Selim Pacolli, tani po kundërshtohet nga ish-presidenti kosovar. Postimi...
Lajme

Erdogani pret Thaçin në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan e ka pritur në Stamboll presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. I pranishëm në këtë takim ishte edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Kjo u bë e ditur nga presidenca turke përmes një postimi në llogarinë zyrtare në Twitter. Presidenti Recep Tayip Erdogan...
Lajme

Behgjet Pacollit i ngritet bust në këtë qytet

Kryetarit të Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacollit iu është ngritur një bust në qytetin e Sarandës në Shqipëri. Ai është shprehur i lumtur për këtë, duke thënë se është një dhuratë që nuk e priste. “Një dhuratë që nuk e prisja. Sot me rastin e ditëlindjes sime, kuptova...
1 2 3 9
Page 1 of 9