archiveAgim Veliu

Lajme

Pamje nga vizita e ministrit Agim Veliu në veri të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka filluar vizitën e tij në veri të Kosovës. Kjo është vizita e parë e një ministri të brendshëm në këtë pjesë të Kosovës. Objektiv sjell foton e delegacionit zyrtar ministror në këtë pjesë të Kosovës. Gazeta raportoi më herët ekskluzivisht se ministri...
Lajme

Ministri Agim Veliu filloi vizitën në veri të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu filloi vizitën e tij në veri të Kosovës. Kjo është vizita e parë e një ministri të brendshëm në këtë pjesë të Kosovës. Gazeta Objektiv raportoi më herët ekskluzivisht se ministri Veliu do ta vizitojë komunën e Zubin Potokut në veri të Kosovës....
Lajme

Kërkohet heqja e kushtëzimeve për regjistrimin e automjeteve

Tash e shumë vjet institucionet e Kosovës i kushtëzojnë qytetarët e vendit të paguajnë tatimin në pronë dhe disa shërbime të tjera komunale për regjistrimin e veturave. Deri para shfaqjes së virusit Covid-19 sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme, kanë qenë 150 mijë automjete të paregjistruara. Pandemia...
Lajme

“Për shkak të kauzave që kemi pasur, Albin Kurti është dashur ta mbajë në “shpinë” Agim Veliun dy mandate”

Në emisionin “Personale” në RTV Dukagjini ministri i Mbrojtjes Anton Quni ka folur për raportet LVV-LDK dhe prishjen e koalicionit. Quni thotë se personalisht kishte punuar mjaft shumë për t’u ndërtuar koalicioni mes LDK dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se vijat e kuqe nuk duhet të ekzistojnë në skenën politike...
Lajme

Thirrja e çuditshme e Agim Veliut, ja çka u kërkon shërbyesve civilë

Ditëve të fundit në Kosovë është shënuar rritje e madhe e numrit të rasteve me koronavirus, teksa të gjitha institucionet janë mobilizuar për të luftuar pandeminë. E shefi i një dikasteri, më konkretisht ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu po kërkon ‘të adaptohemi’ me këtë situatë, shkruan Gazeta Metro....
Lajme

Agim Veliu dezinfekton zyrën ku qëndroi Xhelal Sveçla

Agim Veliu merr detyrën e ministrit, thotë se Sveçla do të duhej t’i dorëzonte mandatin. Deri me 3 qershor në krye kësaj ministrie ishte Xhelal Svecla. Ai u largua nga kjo zyrë, pasi që u votua qeveria e re. E një ditë më vonë këtu pritet të vij ministri i...
Lajme

Agim Veliu megjithatë mundet, rimerr detyrën e ministrit të Brendshëm

Agim Veliu zyrtarisht ka rimarrë pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme. “Ministri Veliu u zotua se pavarësisht vështirësive që i ka trashëguar, do të punojë me përkushtim të madh për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve”, thuhet në komunikatën për media të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Dorëzimin nuk e...
Lajme

Agim Veliut s’i mbetet shenjë, bëhet prapë ministër

Mandatari për kryeministër, Avdullah Hoti ka prezantuar kabinetin qeveritar para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ku do të ketë 4 zëvendëskryeministër, shkruan Gazeta Metro. Hoti në seancën që po mbahet aktualisht prezantoi kabinetin e Qeverisë së tij, e cila pritet të votohet sot. Kjo është përbërja e propozuar nga Hoti:...
1 2 3 5
Page 1 of 5