archiveAgim Veliu

Lajme

Agim Veliu i merr meritat për vendimin e qeverisë rreth targave: Marrëveshja është nënshkruar nga unë

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për reciprocitet ndaj Serbisë sa i përket targave, shkruan Gazeta Sinjali. Veliu, përmes një postimi në Facebook, ka thënë që vendimi i sotëm i MPB-së për vendosje të reciprocitetit ndaj Serbisë për targat është nënshkruar nga ai...
Lajme

Ky është posti i vetëm që i mbeti Agim Veliut

Ish nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu për herë të parë ka fituar mandatin e deputetit, shkruan Gazeta inFokus. E ky është posti i vetëm që i ka mbetur atij pasi u shkarkua edhe nga posti i nënkryetarit të LDK-së. Në zgjedhjet e 14 shkurtit ai arriti t’i marrë mbi 11...
Lajme

Agim Veliu zyrtarizon kandidaturën për deputet të LDK-së

Agim Veliu do të jetë kandidat për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar vetë, Agim Veliu. Ai ka thënë se Kryesia e partisë ka vendosur që ai të jetë pjesë e listës. “Po Kryesia e degës sot ka vendosur për kandidaturat në mesin...
Lajme

Agim Veliu ofendoi rëndë Vjosa Osmanin, Naim Maloku ja jep ‘hakun’ këtij të fundit, i thotë je njeri i poshtër!

Reagime të shumta ka ngjallur reagimi i ministrit të Brendshëm, Agim Veliut, ndaj Vjosa Osmani, rreth trashësisë së trupit. Politikani dhe ish-deputeti, Naim Maloku e ka quajtur të poshtër këtë deklaratë. “E fyeni paturpësisht një intelektuale të spikatur, një grua dhe nënë shqiptare vëtem që po jua rrezikon pushtetin. Po...
Lajme

Veliu: Do të dalim të parët në zgjedhje, me Albin Kurtin beteja vazhdon

Agim Veliu drejtoi në vitin 2020 Ministrinë e Punëve të Brendshme, ndonëse u ndërruan dy kryeministra. Ai është një nga politikanët që ka dominuar skenën politike – prej periudhës së negociatave mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje, arritjes së saj, pastaj prej shkarkimit nga pozita e ministrit e deri te riemërimi...
1 2 3 7
Page 1 of 7