archiveAdem Jashari

Lajme

Zbulohet shtatorja e Komandantit Legjendar ‘Adem Jashari’ në Fushë-Kosovë

Sot, për nderë të 28 Nëntorit, në qytetin e Fushë-Kosovës, u zbulua shtatorja e Komandantit Legjendar ‘Adem Jashari’. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin personalitete të shumta të vendit si; bacë Rifat Jashari, Bekim Jashari, myftiu i Kosovës Naim ef. Tërnava, kryetarë Komunash, deputetë, familje të dëshmorëve, pjesëmarrës të Ushtrisë...
Lajme

Fushë Kosova bëhet me shtatore të Komandantit “Adem Jashari”

Në Fushë-Kosovë është bërë përurimi i shtatores së Komandantit Legjendar, “Adem Jashari”. Kryetari i Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha, tha se figura e Adem Jasharit është epike dhe e përjetësuar për lirinë e Kosovës. Berisha njoftoi se parku i qytetit të Fushë-Kosovës do të mbajë emrin “Adem Jashari”. “Ky...
ShowBiz

Gold AG i kushton këngë heroit legjendar, Adem Jasharit

Gold AG po vjen me këngë kushtuar Adem Jasharit. Reperi i njohur shqiptar, Gold AG, nëpërmjet një postimi në Instagram ka treguar se po vjen me projekt të ri muzikor, shkruan lajmi.net. Kësaj radhe ai ka vendosur t’i kushtojë këngë heroit legjendar, Adem Jasharit. “27 NËNTOR 🔥 ADEM JASHARI ❤️”,...
Lajme

Foto e Adem Jasharit gjatë vitit 1990 në Vushtrri

Rrallëherë opinion ka hasur në fotografi të Kryekomandantit të UÇK-së Adem Jashari. Disa nga fotot e tij që qarkullojnë në rrjetet sociale janë ato kryesisht të luftës. Një foto ndryshe prej të tjerave, dhe e cila deri më tani nuk është parë në publik është kjo foto, ku shihet Adem...
Lajme

Parku më i ri në Stamboll mbanë emrin e Adem Jasharit

Stambolli i ka dedikuar gjithë Parkun një shqiptari. Emri i Adem Jashari, i cili ra dëshmor bashkë me 56 shokë, bashkëshorten, fëmijët dhe të afërmit e familjes në luftën për pavarësinë e Kosovës, është përjetësuar që prej vitit 2015 në Stamboll. Madje në ceremoninë e organizuar me këtë rast, drejtuesi...
Lajme

Bekim Jashari ‘ndezë’ atmosferën me këngën për Adem Jasharin

Bekim Jashari nipi i Adem Jasharit këndon “live” në emisionin “Kojshia show”. Ai i këndon komandatit legjendar Adem Jasharit dhe axhës së tij. Shikoni atmosferën e krijuar: https://youtu.be/tjlLyyXaSqo LEXO EDHE: https://korrespodenti.com/2019/04/21/bekim-jashari-emocionon-te-gjithe-shqiptaret-kendon-e-vallezon-sikur-babai-i-tij-hamez-jashari/...
ShowBiz

“Mora fjalë”, këndim mahnitës nga Adem Ramadani për kamandantin legjendar Adem Jashari

Sonte ka përfunduar për këtë vit manifestimi gjithëpopullor në nderim të Epopesë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton Korrespodenti. Ky manifestim tradicional treditor edhe kujton e lartëson heroizmin e Komandantit Legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Më 5...
1 2
Page 1 of 2