Vargjet e Lulzim Tafës përlotën moderatoren dhe të gjithë të pranishmit në studio te “Ferma VIP”

Rrëfimi i Albano Bogdos në “Ferma VIP” ka përlotur të gjithë të pranishmit në fermë, por dhe në studio. Ai tregoi historinë e trishtë të jetës së tij, ndërsa shprehu dashurinë dhe falënderimin për nënën e tij.

Pas Albanos ishte radha e Bes Kallakut që të bënte fermerët e tjerë por edhe moderatoren Fjoralba Ponari që të shpërthejë në lot, ndërsa po interpretonte poezinë “Sa shpejt më harroi nana”, të poetit Lulzim Tafa.

Emocionet kanë qenë shumë të forta, aq sa moderatorja u detyrua të ndërpresë për pak çaste spektaklin dhe të kalojë në publicitet.

Lulzim Tafa, njëri ndër poetët kosovar më të njohur në botë, dy muaj më parë ishte i ftuar në emisionin LIBERO në ATV, ku bëri një rrëfim më ndryshe për jetën e tij private, rrugëtimin profesional si dhe pasionin për poezi.

Në këtë emision interpretoi poezinë “Sa shpejt më harroi nana”, vargjet e së cilës përlotën të gjithë të pranishmit mbrëmë në “Ferma VIP”, dhe e cila është një nga poezitë më të bukura të poetit Lulzim Tafa.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights