Gold AG tregon të mirat që ka feja islame: Zoti ua jep islamin atyre që i do

Gold Ag është njëri nga personazhet publike që është i përkushtuar.

Ai nuk heziton të tregojë shpesh të mirat që i merr nga feja, shkruan lajmi.net.

Së fundmi i ftuar në “SOL” në Klan Kosova, ku meqë ndodhemi në muajin e shenjtë, ka folur për fenë islame dhe për të mirat që i sjellë.

Në një bisedë, këngëtari thotë se Zoti i do të gjithë por, islamin ua jep atyre që i do.

“Zoti i do krejt, po ne dëgjojmë shpesh edhe pse ndoshta do nuk kanë qejf me i transmetu fort me i qit për shembull nëpër rrjete sociale që po ndodhin po sido që të jetë po them pasuri Zoti i jep gjithkujt, pasuri i jep kushdo që e lyp, kushdo që mundohet për pasuni se jo veç me lyp po kushdo që mundohet për me bo pasuri, Zoti ka me ia dhënë. Islamin ia jep atyre që i do, e Zoti i do krejt. Veç varet ti sa e do Zotin. Se ai krejt i do, te ai s’ka dallim mes meje dhe teje, ama edhe ti nëse vet e kërkon. Edhe Zoti thotë që nuk e ndryshoi gjendjen e një populli pa dashur me ndryshu ai vet. Edhe gjendjen tënde, ti je ai popull.”, është shprehur reperi.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights