Aktorja e famshme zbulon se është prekur nga kanceri në gji

Aktorja Olivia Munn ka njoftuar se është diagnostikuar me kancer në gji.

Ylli 43-vjeçar zbuloi se ajo i është nënshtruar një operacioni dhe një mastektomie të dyfishtë, pasi një mamografi vitin e kaluar çoi në diagnozën.

“Në dhjetë muajt e fundit kam pasur katër operacione, aq shumë ditë të kaluara në shtrat që as nuk mund t’i numëroj dhe kam mësuar më shumë për kancerin, trajtimin e kancerit dhe hormonet sesa mund ta imagjinoja ndonjëherë,” ndau Munn në një postim në Instagram.

Ajo tha se diagnoza e saj erdhi pasi gjinekologu i saj vendosi të llogarisë rezultatin e vlerësimit të rrezikut të kancerit të gjirit.

“Është fakt që më shpëtoi jetën”.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights