Qeveria njofton se do të luaj top me Trupin Diplomatik në Kosovë

Qeveria e Kosovës nesër me të filluar edhe Kampionati Evropian do të zhvillojë një ndeshje miqësore me trupin diplomaik në Kosovë, shkruan Periskopi.

Siç thuhet në njoftimin e Qeverisë, ndeshja pritet të filloj nga ora 15:oo, por nuk i kanë bërë publik formacionet zyrtare.

Njoftimi i plotë:

14:45 – 15:00 Përgatitje dhe ngrohje para ndeshjes

15:00 – 15:15 Fjalë përshëndetëse e përbashkët nga: Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, z. Besnik Bislimi, Ambasadori i Shqipërisë, z. Petrit Malaj dhe Ambasadori i Suedisë, z. Jonas Westerlund

15:20 – 15:50 Pjesa e parë e ndeshjes

15:50 – 16:05 Pushim

16:05 – 16:35 Pjesa e dytë e ndeshjes

16:40 – 16:55 Ceremonia e ndarjes së shpërblimeve

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights