Opozita protestë para Bashkisë së Tiranës, hidhet sërish molotov

Opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kanë zhvilluar edhe këtë të martë një protestë me incidente para Bashkisë Tiranë, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Gjatë fjalës së organizatorëve para protestuesve, në drejtim të derës së bashkisë është hedhur sërish molotov.

Edhe në protesta e shkuara opozita ka shkaktuar incidente duke hedhur molotov, është përplasur edhe me efektivët për të prishur gardhin e tyre rrethues.

Opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj pas arrestimit të 3 ish-drejtorëve të Bashkisë dhe përfshirjes së tyre në dosjen “5D”.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights