BMW ndërpret prodhimin e modelit të njohur dhe një tjetër e ka fatin e pasigurt

BMW ka vendosur të mos rinovojë Serinë e saj 6, sipas blogut të BMW, duke cituar burimet e saj.

Seria ikonë 6 u sakrifikua në favor të Serisë 8 për ta diferencuar më tej nga seria 4 e mesme, e cila ishte rritur në përmasa, dhe Seria 8 më luksoze për një kohë, BMW shiti modele të Serisë 6 me emrin GT , dhe ato modele janë ende të disponueshme në disa pjesë të botës. Por duket se nuk do të ketë asgjë si rikthimi i madh i Serisë 6, transmeton Telegrafi.

E ardhmja e Serisë 8 është gjithashtu e pasigurt. Nga një intervistë e fundit me Bernd Koerber, shef i menaxhimit të produkteve, duket se fati i Serisë 8 ende nuk është vendosur.
Nëse Seria 8 mbijeton në planet e BMW-së, ka të ngjarë që gjenerata e ardhshme të ndërtohet në platformën fleksibël CLAR, por vetëm në formën Gran Coupe.

Përveç të ardhmes së pasigurt të Serisë 8, modeli XM i BMW po përballet edhe me sfida. Që nga prezantimi i tij, XM është vënë nën kritika për dizajnin dhe çmimin e tij.

Pavarësisht kësaj, XM ofron fuqi mbresëlënëse, një sistem lëvizjeje miqësor me mjedisin dhe një sërë veçorish luksoze. Megjithatë, cilësia e udhëtimit dhe çmimi i lartë i penguan shumë blerës të blinin këtë model.

E ardhmja e BMW XM mbetet e pasigurt. Ndërsa një gjeneratë e dytë nuk është përjashtuar, duket më e mundshme në këtë pikë që modeli të anulohet. Kjo situatë thekson më tej sfidat aktuale me të cilat përballet BMW në segmentin e veturave luksoze me performancë të lartë. /Telegrafi/

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights