archive6 Janar, 2023 - 23:50

ShowBiz

Edoni largohet nga Big Brother VIP Kosova

Ndër konkurrentët që bëri bujë të madhe më hyrjen e tij në BBVK ishte edhe Edon Shileku që hyrjen e tij vendosi ta bëj si ‘Drag Queen’. Nga spektakli i sotëm i Big Brother VIP Kosova u largua Edoni. Votat e publikut kanë vendosur që ai të dalë sot nga...
Lajme

Adi Krasta fiton garën për zv/drejtor të RTK’së

Konkursi për pozitën e zëvendës-drejtorit të përgjithshëm të Radio Televizionit të Kosovës i mbajtur me 22 nëntor 2022, shkoi në rivlerësim pas vendimit të Komisionit për Ankesa. Sot u vendos se kush do të udhëheqë me këtë pozitë. Gazeta Insajderi ka mësuar se gazetari nga Shqipëria, Adi Krasta ka fituar...
Lajme

Prifti ortodoks ‘godet’ Shefqet Krasniqin: Nëse babadimri është babadreq, ti nuk je hoxhë i denjë – Ja çfarë je

Moderatori i emisionit Kojshia Show, Sadri Imeri, ishte mysafir në Elbasan te kisha të cilën e drejton At Nikolla Xhufka, të cilën ai e quan “kishë paleokristiane – katakomb”. Me priftin At Nikolla zhvilloi edhe një intervistë, përcjell Korrespodenti. Në këtë intervistë, At Nikolla i ka bërë edhe një reagim...
Lajme

Trondit Prifti Ortodoks: E shërova një myslimane nga djalli, duke e goditur me kryq në shpinë – Ja çfarë na ndodhi!

Moderatori i emisionit Kojshia Show, Sadri Imeri, ishte mysafir në Elbasan te kisha të cilën e drejton At Nikolla Xhufka, të cilën ai e quan “kishë paleokristiane – katakomb”. Me priftin At Nikolla zhvilloi edhe një intervistë, përcjell Korrespodenti. Ai, në këtë intervistë ka treguar një ngjarje tejet interesante tek...
Lajme

Deklarata ‘bombë’ Priftit At Nikolla: Në Prizren po folshin turqisht, do hapi një kishë dhe do i bëjë shqiptarë përsëri

Moderatori i emisionit Kojshia Show, Sadri Imeri, ishte mysafir në Elbasan te kisha të cilën e drejton At Nikolla Xhufka, të cilën ai e quan “kishë paleokristiane – katakomb”. Me priftin At Nikolla zhvilloi edhe një intervistë, përcjell Korrespodenti. Në këtë emision, At Nikolla Xhufka bëri një deklaratë interesante. Ai...
Lajme

Takohen për sqarime kardiokirurgu Shala dhe drejtori Brahimaj

Një pacient ka vdekur në Klinikën e Kardiokirurgjisë pak kohë pasi operacioni në zemër ndaj tij ishte cilësuar i suksesshëm nga kardiokirurgu Kushtrim Shala. Pas këtij rasti, pati polemike në distancë mes Shalës dhe drejtorit të Klinikës së Kardiokirurgjisë, Rifat Brahimajt. E për tërë këto akuza e kundërakuza, Klan Kosova...
1 2
Page 1 of 2