archiveMars 2022

Lajme

Dy viktimat që vdiqën në aksidentin e sotëm në Malishevë

Sot në një aksident në fshatin Drenoc të komunës së Malishevës kanë vdekur dy persona. Personat që kanë vdekur janë dy shoferët e veturave të cilët kanë pasur aksident me njëri-tjetrin. Viktimat janë Labinot Zogaj dhe Hud Morina, shkruan media lokale, malisheva.ne Po ashtu, gjatë ditës, kryetari i Malishevës Ekrem...
Lajme

Debati për diasporën, Valon Syla: Trimi nuk niset për gurbet

Gazetari Valon Syla thotë se diaspora përkëdhelet shumë nga grupet e interesit në Kosovë, e që sipas tij, këto grupe janë, politika, kafeteritë, dhe estrada shqiptare. Syla në emisionin ‘Pressing’ në T7 thotë se ne jemi të vetmit popull që e këndojnë ende këngën ‘Niset trimi për gurbet’, e që...
Lajme

Jashari nga Shoqata e Familjarëve të Dëshmorëve të UÇK-së: Kam kërkuar që pensioni i veteranit të jetë 500 euro

Kryetari i Shoqatës së Familjarëve të Dëshmorëve të UÇK-së, Xhavit Jashari, thotë se respektojnë qëndrimet e shprehura mbrëmë nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në raport me veteranët dhe kryeministrin Albin Kurti. Mbrëmë në “Debat Plus” kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka kërcënuar kryeministrin Albin Kurti, nëse edhe veteranët nuk...
1 2 3 46
Page 1 of 46