archive27 Prill, 2021 - 22:36

Op/Ed

E vështirë apo privilegj të garosh pa rivalë?

Shkruan: Atdhe Gjoci Ja pse duhet te humbiste Rama dhe ja pse duhet të fitonte Rama dhe të humbiste opozita! Pse duhet të fitonte opozita karshi Edi Ramës. Për Gërdecin, 21 janarin, për të bëmat e Sali Berishës që as sot adresa nuk ju gjendet. Për vrasjet dhe hakmarrjet tinxare?...
Op/Ed

Edhe Albin Kurti ka me kerku Hashim Thaçin

Shkruan: Milaim Zeka Po çarkullojne lloj-lloj propozimesh e dokumenta konfidencial rreth nje marreveshje perfundimtare me Serbine. Seicili ma i keq se tjetri per Kosoven. Seicili me i kobshem se tjetri, per ardhmerine e shtetit te Kosoves. Dje, Infokusi publikoi nje dokument gjermano-francez, ku perpos Asociacionit te Komunave Serbe, po na...
Lajme

8 të vdekur dhe 194 raste të reja me koronavirus në Kosovë

599 TË SHËRUAR DHE 194 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.285 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Raka: Vaksinimi parandalon vdekjen dhe mundëson largimin e pandemisë

Në javën e imunizimit në botë, UNICEF organizoi një bashkëbisedim me epidemiologun Lul Raka ku u diskutua për imunizimin e rregullt të fëmijëve, si dhe imunizimin me vaksinën kundër COVID-19. Epidemiologu Lul Raka tha se imunizimi për COVID-19 me vaksinën Astrazeneca në Kosovë pas 21 ditëve pritet të parandalojë vdekjen...
Lajme

Edhe Franca distancohet nga “non-paper”: Nuk jemi burim i saj, mbështesim dialogun e ndërmjetësuar nga BE

Ambasada e Francës në Kosovë ka mohuar se Franca është e përfshirë në të ashtuquajturin “non-paper” franko-gjerman të publikuar nga gazeta “Koha Ditore”.. Përmes një reagimi në Twitter, ambasada franceze ka deklaruar se Franca dhe Gjermania nuk janë burimi i atij “non-paper” dhe se dy shtetet mbështesin ndërmjetsimin e dialogut...
Lajme

SHBA’ja intensifikon lëvizjet për dialogun, Kosnett zbulon bisedën e mbrëmshme me Kurtin dhe Palmerin

Ambasadori i SHBA’së në Prishtinë, Philip Kosnett, përmes një njoftimi në llogarinë e tij zyrtare në twitter ka njoftuar se mbrëmë bashkë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, kanë pasur bisedime me Përfaqësuesin Special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ku kanë diskutuar për gjerësisht për dialogun...
ShowBiz

Nuk ndalet Festa, fotot e fundit ju lënë pa mend

Moderatorja dhe bllogerja Festa Qoqaj nuk i ka ndalur provokimet në rrjetet sociale. Bukuroshja e ekranit ka treguar sonte asetet në Instagram. Ajo ka pozuar në pantallona të bardh derisa naltë ekspozon gjoksin dhe belin e saj seksi. Kujtojmë se edhe gjatë vikendit Festa ka postuar një set fotosh tejet...
1 2
Page 1 of 2