archive8 Prill, 2021 - 22:05

ShowBiz

Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi së shpejti me projekt të ri

Këngëtarja e njohur Kumrije Mustafa në bashkëpunim me këngëtarin Besim Krasniqin së shpejti do të sjellin një projekt të ri që do të jetë shumë më ndryshe se herave tjera. Projekti i tyre i fundit i titulluar “Vjehërr mos u anko” ka bërë bujë të madhe ku ka arritur afro...
Lajme

Në Shqipëri mbërrijnë edhe 100 mijë doza të vaksinës anti-COVID

Kryeministri Edi Rama reagon për mbërritjen e vaksinave të tjera anti-Covid në Aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, ku publikon edhe video nga mbërritja e vaksinave, Rama thekson se kanë ardhur 100 mijë doza të tjera, pas 24 orësh vonesë, pas pezullimit të fluturimeve. “Aeroporti Nënë Tereza...
Lajme

Blniken letër Kurtit: Dialogu me Serbinë të nisë pa vonesë

Sekretari amerikan i shtetit, Anthony Blinken, i ka shkruar letër Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, në të cilën i ka kërkuar përfshirjen e Kosovës në procesin e dialogut me Serbinë pa vonesa, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian e të cilin e mbështesin edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Gazeta...
Lajme

12 të vdekur dhe 871 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Njoftimi i plotë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK): 642 TË SHËRUAR DHE 871 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej...
Lajme

Kimete Berisha – Adelina Graincës: Nuk je shembull i mirë, cucë

Blogerja e njohur, Kimete Berisha, shkruan rreth rastit të deputetes Adelina Grainca: I kam marrë lakmi asaj deputetes qysh e demonstroi aq kollaj ‘tradhtinë’ në mënyrë solemne, para kamerave. E gjeti momentin kur e shohin krejt shqiptarët. Ecte n’t’madh, pa pikë mëdyshje, nuk rrehte çerpikë, thuajse po i promovon vlerat...
1 2
Page 1 of 2