Monthly Archives: Mars, 2021

spot_imgspot_img

Humbësit e thellë që s’po i zënë sarajet brenda

Shkruan: Atdhe Gjoci Iluzioni është një perceptim i gabuar që ndodh kur shtrembërohet ndijimi. Megjithëse shumë prej iluzioneve janë pamore ato nuk kufizohen në mënyrë...

Xhelozia patologjike

Nga Mr.sc Nexhmie Beshiri Xhelozia është term që e kemi dëgjuar shumë shpesh kohët e fundit, si pasojë e kësaj xhelozie dhuna dhe vrasjet nuk...

Gjithçka po dihet se kush do ta drejtojë LDK’në

Shkruan: Atdhe Gjoci Në gusht të vitit 2019, Lidhja Demokratike e Kosovës në kuvendin e nëntë zgjedhor, ka zgjedhur me aklamacion Isa Mustafën në mandatin...

As realizëm as luftë qytetërimesh

Nga Dardan Molliqaj Muajt e fundit, pjesë e debateve të përditshme politike është bërë edhe marrëdhënia e Kosovës me Lindjen e Mesme. Kjo temë u...

Korrupsion, nga do t’ia mbash tani?

Shkruan: Atdhe Gjoci Korrupsion, nga do t'ia mbash tani? Do rrish a do ikësh? Ministri pas ministrie, je bërë si fruthi që gjithsesi një herë...
Verified by MonsterInsights