archive2 Shtator, 2020 - 23:50

Lajme

Nga AAK-ja paralajmërojn zgjedhje të reja

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka deklaruar se kandidatura e Ramush Haradinajt, pa konsultim paraprak me partnerin e koalicionit qeverisës, nuk do të thotë se kjo parti ka mosbesim ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai në emisionin DebatPlus në TV Dukagjini ka thënë se çështja e...
Lajme

Milaim Zeka: Albin Kurti me logjikë si të Enver Hoxhës

Ish-deputeti Milaim Zeka ka thënë se Amerika nuk lejon një marrëveshje të dëmshme për Kosovën, pasi kjo e fundit është interes e tyre. Zeka për kërkesën e Vetëvendosjes për reciprocitet, thotë: ”Vetëvendosje është fundos në një anarki totale politike dhe nuk din cka don. Nuk mundet miu me i kërku...
Sporti

U KRY, Edon Zhegrova bëhet me skuadër të re

Basel e transferon Edon Zhegrovën. FC Basel është treguar i suksesshëm në përpjekjet e tyre për ta rikthyer Edon Zhegrovën në skuadër Faqja 4-4-2.ch ka dhënë lajmin ekskluziv që kosovari pritet të nënshkruajë kontratë tre vjeçare me plus një sezon tjetër. Edon Zhegrova ishte i huazuar nga Genk në shkurt...
Lajme

Baton Haxhiu në zi, i vdes personi më i dashur i familjes

Vdes nëna e gazetarit Baton Haxhiu, e ngushëllon politikani i njohur. Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime gazetarit dhe familjes së tij. “Ngushëllimet më të thella mikut tim Baton Haxhiu për humbjen e nënës së tij.”, ka shkruar ai në Facebook. “Nëna Mane pushoftë e qetë në...
Shëndeti

Studimi i ri: Antitrupat e Covid-19 zgjasin kaq muaj

Antitrupat e COVID-19, proteinat që ndihmojnë njerëzit për të luftuar virusin, zgjasin të paktën 4 muaj. Ky është rezultati i një hulumtimi të gjerë të disa shkencëtarëve nga Islanda. Rezultatet e këtij hulumtimi janë inkurajuese për përpjekjet për gjetjen e një vaksine, qëllimi i së cilës është të krijojë një...
Lajme

Tronditet LDK në Mitrovicë, vdes aktivisti i kësaj partie

Kryetari i LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi, përmes një postimi në facebook, ka njoftuar se ka vdekur aktivisti i kësaj partie, Fazli Brahimi. Postimi i plotë nga Kamberi Lajm shumë i hidhur, vdekja e Fazli Brahimit nga Kçiqi. Fazliu ishte aktivist i shquar i LDK-së në Mitrovicë. Besimi i tij...
Op/Ed

Gazetarët në pandemi: Në front të raportimit, larg familjeve

Shkruan Erdonita Hebibi Në kohën kur të gjithëve na kaploi frika dhe ankthi i Pandemisë COVID-19 që kishte kapur të gjithë botën, e padyshim edhe Kosovën, kur i gjithë vendi tentonte të mbyllej në shtëpi, t’i ruante familjarët dhe veten, kur izolimi në shtëpi u bë pjesë e pandashme e...
Lajme

Vdes profesori i njohur

Ka vdekur moshën 76vjeçare, profesori i njohur në Gjimnazin e Mitrovicës, Ibrahim Vinarci, kështu ka njoftuar biri i tij. Profesori Vinarci ka qenë ndër profesorët më të njohur në Mitrovicë. Njoftimi nga biri i tij, Behxhet Vinarci👇 Njoftojmë familjaret, miq, shok dhe qytetarë te Mitrovices se sot ndrroji jete Babi...
1 2 3 7
Page 1 of 7