archive23 Korrik, 2020 - 23:46

Op/Ed

Veç shqiptarit i ban vaki edhe musliman edhe islamofob!

Shkruan: Kimete Berisha Si u bë feja islame kaq e 'gjallë'! Të gjitha religjionet lindën në Lindjen e Mesme, edhe 'Zoti' i Perendimit 'lindi' në Lindje! Ka shpjegim logjik kur sheh neveri dhe islamofobi te individë apo grupe të religjioneve dhe besimeve të tjera, të atyre që nuk e duan...
Lajme

Fatmir Sejdiu: Jam gati të shërbej si president i Kosovës

Ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, nuk e ka mohuar se mund të japë kontributin e tij për Kosovën në këtë moment të vështirë edhe duke pranuar një ftesë për t’u kthyer në drejtimin e vendit. Sejdiu tha ndër të tjera se askush nuk mund ta prekë luftën e Kosovës, pasi...
Lajme

Fitore Pacolli: Qytetarët presin me ditë për ta bërë testin për Covid-19, Kadri Veseli e merr rezultatin brenda ditës

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Fitore Pacolli, ka reaguar ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, i cili siç po thotë ajo i ka marrë rezulatet për Covid-19 brenda ditës. Pacolli tha se shumë pak qytetarë arrin ta bëjnë këtë testim. Sipas saj ata duhet të presin disa ditë...
Shkencë

Video mbresëlënëse tregon Marsin në 4K

Pamjet spektakolare të sipërfaqes së Planetit të Kuq janë redaktuar së bashku në një video të re. Kanali në YouTube, ElderFox Documentaries, lëshoi ​​një video të re disa ditë më parë, në të cilën imazhe të shumta me rezolucion të lartë të Marsit u edituan në një video 4K, transmeton...
Lajme

Vdes një 9-vjeçare nga coronavirusi në SHBA

Një vajzë nëntë vjeçare ka vdekur nga Covid-19 në Florida të SHBA-ve. Sipas të dhënave nga Departamenti i Shëndetit në Florida, vajza nuk kishte udhëtuar së fundmi ose kishte pasur ndonjë kontakt me dikë që kishte virusin, transmeton portali arbresh.info Është e paqartë nëse e ndjera kishe pasur ndonjë sëmundje...
1 2 3 7
Page 1 of 7