archive17 Korrik, 2020 - 23:00

ShowBiz

Aksidentohet Fifi, kjo është gjendja e saj shëndetësore

Fifi është aksidentuar. Këngëtarja Fifi është aksidentuar dhe këtë e ka bërë të ditur Fjolla Morina, shkruan GazetaBlic. Morina ka publikuar një fotografi të Fifit ndërsa ka shkruar se është mirë. Pas kësaj ka shkruar edhe vet Fifi, ndërsa ka treguar se vetëm dëme materiale dhe se gjendja e saj...
Lajme

Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive: Koronavirusi po ekzistojka

“Expose” prodhim i Gazeta Blic, ka prodhuar dokumentarin e radhës lidhur me virusin COVID-19. Në këtë dokumentar janë sjellur pamje ekskluzive brenda Klinikës Infektive, ku kanë dhënë rrëfimet e tyre shumë pacientë me koronavirus. Një pacient i shtrirë në Klinikën Infektive, teksa ka folur për Gazeta Blic, ka bërë thirrje...
Lajme

COVID-19/ Thirrja drithëruese e mjekes kosovare: Ruanu o njerëz, se po i merrni në qafë familjarët

“Expose” prodhim i Gazeta Blic, ka prodhuar dokumentarin e radhës lidhur me virusin COVID-19. Në këtë dokumentar janë sjellur pamje ekskluzive brenda Klinikës Infektive, ku kanë dhënë rrëfimet e tyre shumë pacientë me koronavirus. Rukije Mehmeti, Drejtoreshë e Klinikës së Pulmulogjisë, u ka bërë apel të gjithë qytetarëve që të...
Lajme

Daut Haradinaj: UÇK s’ka arsye ta mbyllë arkivën, është e pastër, turpi është te shteti i Millosheviqit

Në debatin që po vazhdon tash e disa dita për luftën e UÇK-së, të nxitur nga propozim aktakuzat e Prokurorisë Speciale të Gjykatës së Hagës, është përfshirë edhe një herë Daut Haradinaj, shef i GP të AAK-së dhe ish-ushtar i UÇK-së. Haradinaj ka thënë se UÇK është transparente dhe se...
Lajme

Thaçi deklarohet pas ardhjes në Kosovë

Presidenti Hashim Thaçi këtë mbrëmje arriti në Kosovë pas kthimit nga Haga ku u intervistua për katër ditë me radhë. Në pikën kufitare në Morinë, presidenti Thaçi u prit nga organizatat e dala nga lufta e UÇK’së dhe qytetarë të shumtë. Në kufi Thaçi i përshëndeti me dorë, ndërkohë nëpërmjet...
Lajme

Thaçi mbërrin në Kosovë

Presidenti Hashim Thaçi tashmë ka arritur në Kosovë. Ai është pritur në pikën kufitare në Morinë nga mijëra qytetarë nën thirrjet UÇK – UÇK. Organizatat e dala nga lufta Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe mijëra qytetarë takuan në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri në Morinë presidentin Hashim Thaçi i cili u rikthye...
1 2 3 6
Page 1 of 6