archive4 Korrik, 2020 - 23:52

Lajme

Çka do të ndodhë nesër në Kosovë?

Ngjarjet që janë paralajmëruar për nesër (e diel): Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. Pas takimit do të ketë konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:00) Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi zhvillon disa aktivitete në rajonin e Pejës. Kjo është agjenda: 13.00 – në fshatin...
Lajme

‘Foto e ditës është kjo’

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla në llogarinë e saj në Facebook ka publikuar një fotografi të veçantë. Haradinaj- Stublla këtë imazh të veçantë e ka quajtur më të mirën e ditës, derisa shihet flamuri amerikan mbi ndërtesen e qeverisë së Kosovës. Kujtojmë faktin se sot është përvjetori...
Lajme

Moti i nxehtë vijon edhe nesër

Pjesa e parë e ditës do të vijojë me mot me diell, por gjatë pjesës së dytë parashihet të ketë kushte tjera meteorologjike, vranësira të paqëndrueshme të cilat vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...
Lajme

Babai mbyt aksidentalisht fëmijën me traktor

Një fëmijë 10 vjeçar ka humbur jetën, si pasojë e një aksidenti. Kjo ngjarje tragjike ndodhi në fshatin Mamushë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi ka konfirmuar rastin, duke theksuar se fëmija ka rrëshqitur dhe ka rënë poshtë rimorkios së traktorit, i cili po drejtohej nga babai i tij,...
Sporti

Thiago-Liverpool, gjithnjë e më afër

Tashmë dihet se Thiago Alcantara do të largohet nga Bayern Munich. Mesfushori spanjoll, Thiago Alcantara, do të largohet nga skuadra e Bayern, në fund të këtij sezoni. Tash e disa ditë, lojtari lidhet me një kalim të mundshëm te skuadra e Liverpool, por akoma nuk ka diçka formale. Sipas raportimeve...
1 2 3 8
Page 1 of 8