E hënë, 25 Maj, 2020

archive13 Mars, 2020 - 23:26

Lajme

Dy persona nga Ferizaj dyshohen me coronavirus

Raportohet se edhe dy raste të tjera dyshohet se janë prekur me koronavirus. Bëhet fjalë për qytetin e Ferizajt. Këto raste janë dërguar për në Klinikën Infektive në Prishtinë për testim. Ndryshe, gjatë ditës së sotme është kumtuar lajmi se në Kosovë janë konfirmuar dy raste me koronavirus. Pacientët janë...
Lajme

Gjermani, zbrazen supermarketet nga paniku prej koronavirusit

Në Gjermani, sëmundja e koronavirusit është shumë më pak e përhapur krahasuar me Italinë, e megjithatë frika te qytetarët është e madhe. Njerëzit janë të shqetësuar, sidomos pas deklaratës së bërë nga kancelaria Angela Merkel se mbi 60% e popullsisë do të infektohet në ditët në vazhdim. Kjo do të...
Lajme

Donald Trump e shpall koronavirusin emergjencë kombëtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump e ka shpallur koronavirusin “emergjencë kombëtare”. “Po shpall zyrtarisht gjendjen e emergjencës kombëtare”, duke shtuar se emergjenca do të vë në dispozicion 50 miliardë dollarë për qeveritë e shteteve dhe ato lokale për t’iu përgjigjur koronavirusit. Në anën tjetër, gjatë ditës...
Lajme

Krasta i pari në dy platforma

Pas pranisë se veçantë publike në skenën e Teatrit Kombëtar të Shqipërisë për mbrojtjen ndaj prishjes moderatori Adi Krasta merr një ftesë të veçantë për të qenë pjesë e një stacioni te ri televiziv qe po fillon punën në Tiranë. Gazetaret e Syri Tv i kanë bërë një apel te...
Lajme

77 vjeçari me koronavirus është nga ky fshat i Vitisë

I infektuari 77 vjeçar është nga Komuna e Vitisë, ndërsa Metro mëson se ai është nga fshati Stublla e Epërme. 77 vjeçari në fillim të këtij muaji kishte ardhur në Kosovë, dhe që nga ardhja e deri mbrëmë ka frekuentuar vende të ndryshme publike. Metro mëson se ai fillimisht, ishte...
1 2 3 4
Page 1 of 4