archiveAvdullah Hoti

Lajme

Avdullah Hoti: Kurti e rikthej Serbinë partner kryesor tregtar

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Serbia është kthyer në partner kryesor tregtar në Kosovë në rajon, pasiqë sipas tij, importet janë rritur në 850 milionë euro. Me anë të një postimi në Facebook, ai ka thënë se konkretisht gjatë periudhës janar-tetor 2022, krahasuar me periudhën e njëjtë...
Lajme

Hoti: Situata i përshtatet Serbisë, jo neve

Ish kryeministri Avdullah Hoti ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook për diskutimet e sotme në Bruksel por si duket pa qenë i informuar në lidhje me qortimet që i bëri kryediplomati i BE-së Josep Borrell para disa minutave. Hoti ka shkruar se ishte gabim të diskutohej...
Biznes

Hoti: Çmimet e mallrave ushqimore bazike janë rritur deri në 64%

Avdullah Hoti, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se nëse qeveria do të ulte TVSH-në në produkte ushqimore dhe naftë, si dhe të pezullonte përkohësisht akciza në naftë, atëherë sot do të kishim rreth 300 milionë euro më shumë në qarkullim në ekonomi. Kështu ka deklaruar Hoti përmes...
Sporti

Avdullah Hoti i gëzohet fitores së Liverpoolit ndaj Cityt

Ish-kryeministri Avdullah Hoti, tani deputet i LDK-së vazhdon të tregojë se është një tifoz i zjarrtë i Liverpoolit. Hoti përmes një postimi në Facebook ka publikuar rezultatin 1-0 të ndeshjes, duke iu gëzuar kështu fitores së ekipit të Jurgen Klopp. Kujtojmë se Hoti sa herë që ka derbi të tilla...
Lajme

Hoti: Albin Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria

Në emisionin EURO n’7 ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se viti fiskal do të mbyllet me suficit buxhetor. Për shkak të problemeve të shumta, sipas Hotit, Kurti është para dorëzimit dhe ikjes nga qeveria. “Ajo qeveri që krenohet me suficit nuk i kupton nevojat e qytetarëve. Përveç...
Lajme

Hoti, i bindur: Qeveria e ardhshme do të udhëhiqet nga LDK’ja

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, është shprehur i bindur se qeveria e ardhshme në Kosovë do të udhëhiqet nga LDK’ja. Ai ka thënë se partia e tij do të arrijë ta marrë besimin e qytetarëve përmes mënyrës se si bën politikë, përcjell Gazeta Online Reporteri.net. “Gati me...
Lajme

Zhvillimet e fundit, LDK vjen me një paralajmërim

Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar bashkëbisedim me qytetarët, raporton Gazeta Blic. Këtë e ka bërë të ditur ish-kryeministri Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook, ku tha se me qytetarët do të bisedojnë në lidhje me sfidat në të cilat po kalojnë. “Në javët në vijim, Lidhja Demokratike e...
1 2 3 36
Page 1 of 36