archiveAvdullah Hoti

Lajme

Rron Gjinovci kërkon që të arrestohet kryeministri Avdullah Hoti

Analisti kontrovers, Rron Gjinovci ka kërkuar arrestimin e kryeministrit Avdullah Hoti, shkruan Gazeta Metro. Gjinovci përmes një shkrimi në Facebook ka kërkuar arrestimin e kryeministrit Hoti pasi sipas tij nuk ka marrë masa për të shpallur Gjendje të Jashtëzakonshme. Ai po thotë se Prokuroria duhet të arreston si të dyshuar...
Lajme

Komuna e Gjilanit kundërshton shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, madje ka edhe një kërkes për Hotin për masat kufizuese

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka mbajtur një takim me udhëheqësit e komunave të Kosovës, për të biseduar në lidhje me gjendjen e krijuar nga COVID-19. Pas këtij takimi, Hoti tha se ka marrë aprovimin e komunave për ashpërsimin e masave ndaj COVID-19 duke përfshirë gjendjen e jashtëzakonshme. Megjithatë,...
Lajme

Lajmërohet kryeministri Hoti, flet për gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti sot ka mbajtur një video konferencë me Kryetarët e Komunave për të vlerësuar gjendjen me Covid-19. Ata e mbështetën Hotin për masat shtesë që duhet të mirren në javët në vijim për tu ulur numri i të prekurve, përfshirë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, shkruan Indeksonline. “I...
Lajme

Lajmi i fundit nga takimi virtual mes Kryeministrit dhe Kryetarëve të Komunave

Asocacioni i Komunave të Kosovës sot ka mbajtur një takim virtual me kryeministrin Avdullah Hoti për të dhënë mendimin e tyre rreth mundësisë për shpallje të Gjendjes së Jashtëzakonshme për shkak të numrave në rritje të rasteve me infektim nga koronavirusi. Kryetari i këtij asociacioni, Sazan Ibrahimi, konfirmoi për klankosova.tv...
Lajme

Situata me Covid-19, lajmi i fundit nga Kryeministri Hoti

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka nisur takim virtual në mes kryetarëve të komunave dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Në këtë takim do të diskutohet situata me pandeminë Covid-19 që po mbizotëron në Kosovë. Kryetarët e komunave pritet ta thonë fjalën e tyre rreth mundësisë për shpalljen e gjendjes...
Lajme

Sot mbahet 1 minutë heshtje në të gjithë Kosovën, nga kjo orë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në emër të Qeverisë së Kosovës, ka kërkuar që sot në orën 13:00, të mbahet një minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës. Hoti ka pritur dje përfaqësuesit e komunitetit boshnjak të Kosovës, të cilëve u printe Rasim Demiri, kryetar i koalicionit...
Lajme

Kryeministri ia mësynë në këmbë Qeverisë

Kryeministri Avdullah Hoti, është parë sot i shoqëruar me disa persona, teksa ka shkuar në këmbë në zyrën e tij. Hoti ka kaluar pak minuta para orës 8:00, nëpër sheshet e kryeqytetit drejt objektit të qeverisë. Në videon e dërguar nga disa lexues të Gazeta Blic, shihet Hoti teksa i...
1 2 3 17
Page 1 of 17