Tech

Pas dronit “Bayraktar”, Turqia prezanton gjigantin e ri “mius”

Shefi i kompanisë teknologjike të Turqisë “Baykar”, Selçuk Bayraktar, gjatë të së shtunës ka postuar në twitter avionin ushtarak pa pilot “MIUS” të prodhuar me teknologjinë më të re.

Këtë lajm Bayraktar e bëri të ditur me meshazhin “Një peshk më i madh dhe më i shkathët hyri në linjën e prodhimit pas 3 vitesh e gjysmë”.