E mërkurë, 27 Maj, 2020
Tech

Elon Musk i vë djalit emrin më të çuditshëm që keni dëgjuar ndonjëherë

Themeluesi i SpaceX, Elon Musk dhe këngëtarja Grimes njoftuan sot ardhjen në jetë e fëmijës së tyre të parë, ndërsa thonë se ia kanë vënë emrin më të çuditshëm që keni dëgjuar ndonjëherë, djalit të tyre.Elon Musk përmes rrjeteve sociale bëri të ditur se ai quhet “X Æ A-12 Musk”, shkruan CNN, transmeton gazeta Objektiv.

Elon Musk tashmë ka pesë djem. Një me Grimes dhe katër nga lidhje të mëparshme.

Sipas mediave të huaja, zgjedhja e pazakonët e emrit ngriti konfuzion tek fansat dhe shumë të tjerë, pasi pohojnë se do ta kenë të vështirë ta shqiptojnë atë.Mbetet të shihet në ditët në vijim nëse qifti do të tregojnë se nga erdhi ideja për emrin XÆA-12.

Elon Musk shares his first photo of son and teases unusual name …