Tech

Çfarë kërkuan kosovarët më së shumti në YouTube gjatë vitit 2021

YouTube unveils their new paid subscription service at the YouTube Space LA in Playa Del Rey, Los Angeles, California, United States October 21, 2015. REUTERS/Lucy Nicholson/Files

Kosovarët gjatë vitit 2021 kanë shprehur interesim të madh për spektaklet e Shqipërisë.

Sipas statistikave të ekspertit të rrjeteve sociale, Valon Kerolli, 10 fjalët më të kërkuara në Kosovë gjatë vitit 2021 janë: Përputhen, qka ka shpija, big brother, me fal, big brother albania, don xhoni, big brother vip, muzik, big brother vip albania, hitet.

Në anën tjetër, shqiptarët e Shqipërisë kanë kërkuar më së shumti: përputhen, big brother, portokalli, big brother albania, noizy, big brother vip, don xhoni, muzike, klanifornia dhe big brother vip albania


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje