archiveZyra e Presidentit

Lajme

Zv/presidentja e SHBA-së tregon çka bisedoi me Osmanin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një bisedë telefonike me nënpresidenten amerikane, Kamala Harris, për çështjen e strehimit të qytetarëve afganë, të cilët kanë ikur nga talebanët. Për këtë takim ka shkruar edhe Harris, duke thënë se me Osmanin u pajtuan që t’i forcojnë marrëdhëniet mes dy vendeve. “Ishte...
Lajme

Dezinfektohet zyra e Presidentit

Në kuadër të masave kundër Coronavirusit, sot janë dezinfektuar zyrat e presidencës. Sot në Kosovë janë shënuar 141 raste me Coronavirus. Aktualisht, Kosova ka 1 mijë e 756 të infektuar, 968 të shëruar dhe 34 të vdekur. Në këto zyra presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot emisarin e Bashkimit Evropian...
Lajme

Presidentit i dështon tenderi në vlerë 150 mij euro

Zyrës së Presidentit tё Republikës sё Kosovës i ka dështuar tenderi për shërbime për aktivitete protokollare. Kështu bëhet e ditur në njoftimin për anulim të kontratës të bërë publik në faqe të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, shkruan arbresh.info. Aty është cekur edhe arsyeja e anulimit. “Një dispozitë në Ligjin...
Lajme

“Po shqyrtohet shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë”

Presidenti, Hashim Thaçi po e përcjell gjendjen e krijuar nga shpërndarja e virusit covid-19, për të shpallur gjendje të jashtëzakonshme. Zyra e Presidentit ka njoftuar se nëse kreu i shtetit e vlerëson të nevojshme, do ta shpallë gjendje të jashtëzakonshme. ”Presidenti është duke e përcjellë me vëmendje gjendjen dhe në...