archiveZinedine Zidane

Sporti

Merret vesh se cili trajner mund ta zëvendësojë Zidanen

Jose Maria Gutierrez i njohur ndryshe edhe si Guti po shihet nga krerët e Real Madridit si zëvendësues potencial për teknikun në rrezik, Zineidne Zidane. Trajneri francez është duke kaluar në disa momente jo të mira ku është duke e gjetur vetën nën presion nga bordi i “Galaktikëve” pas një...
Sporti

Raul mund ta pasojë Zidanen te Reali

Real Madridi mund të synojë të zbulojë një tjetër trajner të stilit Zinedine Zidane në klub. Rauli ka marrë drejtimin e skuadrës U-19 dhe po bën një punë të mirë me të rinjtë e kësaj skuadre. “Los Blancos” kaluan në gjysmëfinalen e Champions Leagues për të rinj. Ekipi i legjendës...
Sporti

Zbulohet se çka biseduan Guardiola e Zidane

Pas ndeshjes Manchester City 2:1 Real Madrid, në fushën e ‘Etihad Stadium’ janë parë të vetëm Pep Guardiola dhe Zinedine Zidane, teksa bisedonin. Guardiola dhe Zidane kanë folur për rreth 10 minuta, duke treguar afërsinë dhe miqësinë që ekziston mes tyre. Në konferencë për shtyp, Guardiola është pyetur rreth këtij...
Sporti

Për çka po bisedojnë Zidane – Guardiola?

Manchester City e çmontoi Real Madridin në 1/8 finale të Ligës së Kampionëve, me dy fitore të njëjta, 2-1. Mbrëmë, në kthim, “Qytetarët” triumfuan falë dy golave të Gabriel Jesus, çka e bëri të padobishëm golin e Karim Benzemas. Të bardhët kishin nevojë për të fituar, duke shënuar të paktën...
Sporti

Zidane braktis Realin, kthehet urgjentisht në Spanjë

Zinedine Zidane, i shoqëruar nga gruaja e tij në Kanada, janë kthyer urgjentisht në Spanjë, me çrast Zizu ka braktisur skuadrën. Trajneri francez, siç njofton Reali, kthehet në Spanjë për arsye personale, të cilat nuk janë bërë më shumë të ditura. Real Madrid ndodhet në Montreal të Kanadasë, aty ku...
Sporti

Kur Aro Muric bënte Zidanen me fanellën e Malit të Zi

Portieri i Kosovës, Aro Muric, dy vite më parë ishte pjesë e reprezentacionit të Malit të Zi për të rinjtë. Muric, i cili vendosi të mbroj fanellat e “Dardanëve”, ishte protagonist i një episodi mjaft negativ me fanellën e Malit të Zi, shkruan IndeksOnline. Në ndeshjen mes Malit të Zi...
Sporti

Perez ia sjellë Real Madridit një tjetër transferim 100 milionësh

Pas transferimit të Eder Militao, Luka Jokoviq dhe Eden Hazard, ‘Los Blancos’ janë afër të mbylljes së marrëveshjes edhe me Christian Eriksen. Sipas shtypit britanik, Real Madrid janë afruar me mesfushorin danez të Tottenham Hotspur, përcjell ‘lajmi.net’. Për transferimin e Eriksen, Real Madrid duhet të paguajë një tjetër shumë të...