archiveYlber Kelmendi

Op/Ed

Viti 2021, Superliga e Kosovës ende s’ka faqe zyrtare!

Shkruan Ylber Kelmendi Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ende nuk e ka hapur një faqe zyrtare të Superliges së Kosovës në futboll. Vetëm në Kosovë ndodhë që klubet nuk kanë qasje në videot e tyre, por i shpërndajnë videot e ndeshjeve të X televizionit. (Duke e promovuar televizionin, por...
Sporti

Gazetari Kelmendi: Shtesën prej 5 euro Qeveria duhet ta lë, por ajo të shkojë për xhudistet dhe Toni Kukën

Pas fitores së medaljes së artë që e arriti xhudistja Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, ka pasur shumë reagime, raporton Korrespodenti. Përveç politikanëve, sportistëve, artisteve edhe shumë gazetarë kanë shkruar në rrjetet e tyre sociale për suksesin që ka arritur 25 vjeçarja Distrie Krasniqi. Gazetari i njohur i...
Op/Ed

Moçal – VAR, kombinim fantastik nga edicioni i ardhshëm në Superligë

Shkruan: Ylber Kelmendi Edhe pse kanë kaluar 20 vite nga lufta, infrastruktura sportive vazhdon të mbes në gjendje shumë të rëndë. Ani pse aty-këtu janë bërë disa intervenime, sportistët tanë ende vazhdojnë t’i zhvillojnë aktivitetet e tyre sportive në kushte jo fort të mira, ndonëse mund të thuhet se janë...
Op/Ed

RTSH po forcohet, RTK as që guxon me hy në garë për Ligën e Kampionëve

Shkruan: Ylber Kelmendi Në Shqipëri nga viti i ardhshëm Liga e Kampionëve do të transmetohet falas në televizionin publik të Shqipërisë. Për dallim nga Shqipëria, ku televizioni kombëtar vazhdon të forcohet dhe vazhdon të siguroi ekskluzivitete në Kosovë nuk po ndodh e njëjta gjë, pasi që oligarkët që veprojnë në...
Op/Ed

“Këngëtarët e dasmave i ka zënë harami”

Shkruan: Ylber Kelmendi Këngëtarët e famshëm të dasmave pra (Elita) për 1 vit vetëm nga ahengjet familjare fitojnë deri 300 mijë euro. Në Kosovën tonë të lodhtë, këngëtarët e dasmave janë individët të cilët përfitojnë mase shumti të holla nga profesioni i tyre. Askush nuk paguhet ma shumë se ata,...
Op/Ed

A po shkon Kosova drejt dy blloqeve politike?

Nga Ylber Kelmendi Nese vazhdon ky trend i mbeshtetjes se kosovareve karshi Albin Kurtit, gjasa ka qe ne nje te ardhme te aferte kena me i pas veç dy kundershtare ne zgjedhje. Njeren ane, Albin Kurti me Vetevendosjen. Tjetren ane: PDK, LDK, AAK, NISMA,AKR dhe PSD. Albini edhe tash i...
Op/Ed

Këtu keq e kanë të gjithë

Shkruan Ylber Kelmendi Agim Veliu vend se me qenë afër Qeverisë Kurti e me i ndihmu që me kalu këtë Virus të tmerrshëm ai shkoj e provokoi Kurtin. Kurti vend se me qenë ma gjakftohtë e mos me ra provokimin e Agimit, shkon e shkarkon. Hashimi vend se mos me...
Sporti

Ky është gazetari i sportit, i cili ishte i sigurt që finalet evropiane do të jenë angleze këtë vit

Chelsea dhe Arsenal e kanë kompletuar dominimin e skuadrave angleze në futbollin evropian. Skuadrat nga Londra sonte kanë arritur në finale të Europa League pasi kanë mposhtur Valencian dhe Eintracht Frankfurtin në gjysmëfinale të Europa League, raporton Korrespodenti. Të martën respektivisht të merkurën finalen e Ligës së Kampionëve e kanë...