archiveXhevdet Peci

Sporti

Ndërron jetë legjenda e boksit, Xhevdet Peci

Ka ndërruar jetë legjenda e boksit kosovar, Xhevdet Peci. I ndjeri ka ndërruar jetë në SHBA. Peci, është boksier shqiptar, ish pjestar i KB Prishtina, disa herë ishte kampion i ish-Jugosllavisë. Xhevdet Peci nga viti 1975 deri 1983 arriti ti fitoj pesë tituj ne konkurrencën ekipore dhe katër tituj në...