archiveXherdan Shaqiri

Sporti

Liverpooli pa Shaqirin thyen rekord të zi historik në Beograd

Crvena Zvezda e ka shokuar Liverpoolin midis Beogradit, duke e mposhtur 2-0 në ndeshjen e katër në Champions League të vlefshme për Grupin C. Vendasit e nisën furishëm ndeshjen duke shënuar dy gola brenda 29 minutave. Milan Pavkov realizoi në minutat 22’ dhe 29’ për rezultatin 2-0, që doli të...
Sporti

Përfundon takimi Arsenal – Liverpool, ky është rezultati i ndeshjes

Ka përfunduar para pak çastesh kryendeshja e javës së 11-të në Premier Ligë. Është mbyllur 1-1, në një duel tejet interesante, ku futbolli i hapur e tha fjalën kryesore. Golin e parë e shënuan mysafirët përmes James Milner në minutën e 61-të, derisa Lacazzete realizoi në të 82-tën, shkruan GazetaBlic....
Sporti

E jashtëzakonshme, Xherdan Shaqiri drejt Realit

Sipas raportimeve nga mediat britanike, por edhe ato spanjolle, interesimi i Liverpool për blerjen e Iker Muniain ka hapur dyert për largimin e futbollistit zviceran me kombësi shqiptare Xherdan Shaqiri. Referuar të njëjtave burime, sulmuesi Muniain, është subjekt i një ofertë të të Kuqëve për tu transferuar në Anfield, kur...
Sporti

FIFA ia përkujton Serbisë “tmerrin” që ia shkaktoi Shaqiri

FIFA ka publikuar katër momentet emocionuese të Kupës së Botës në stadiumin e Kaliningradit. Në mesin e këtyre janë edhe dy golat e futbollistëve shqiptar, ai i Shaqirit kundër Serbisë dhe i Adnan Januzjat kundër Belgjikës. Shaqiri shënoi në minutat e fundit golin e fitores kundër Serbisë, ku më pas...
Sporti

Klopp: Ja pse nuk mund ta lë Shaqirin rezervë

Jurgen Klopp ka komentuar paraqitjen e radhës fantastike të Shaqirit, i cili realizoj një gol në fitoren 4-1 ndaj Cardiffit. Klopp komentoi vendimin e tij se pse nuk nisi lojën me Shaqirin startues, përkundër paraqitjeve të mira të tij në ndeshjet e fundit. “Ai kishte luajtur katër ndeshje për gati...
1 7 8 9 10
Page 9 of 10