archiveXherdan Shaqiri

Sporti

Shaqiri ia fiton Liverpoolit derbin më të madh anglez, shënon dy herë përballë Manchester United

Liverpooli ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme 3-1 në derbin ndaj rivalit të përbetuar Manchester Unitedit në kuadër të xhiros së 17-të në Premierligë të dielën në “Anfield”. Sulmuesi shqiptar Xherdan Shaqiri pa dyshim ishte protagonisti i ndeshjes, duke ardhur nga stoli në minutën e 70’ dhe duke shënuar dy...
Sporti

Klopp pranoi lojën politike të serbëve dhe humbi

Humbja e papritur nga Cërvena Zvezda, ka bërë që Liverpooli të rrezikojë kalimin nga faza e grupeve, dhe për këtë tifozët dhe mediumet angleze po e fajësojnë trajnerin gjerman Juergen Klopp. Ai pranoi "kushtet" serbe dhe vendosi që Xherdan Shaqiri të mos udhëtonte me ekipin në Beograd, për t'i evituar...
1 6 7 8 9 10
Page 8 of 10