archiveXherdan Shaqiri

Sporti

Liverpool nuk ndalet, marshon drejt titullit

Liverpool e ka deklasuar sonte në Anfield Neëcastle United me rezultat 4-0, duke shënuar një fitore të madhe që e dërgon atë drejt titullit të kampionit. Në këtë ndeshje nga minuta e parë ka startuar Xherdan Shaqiri, i cili edhe ka realizuar gol në minutën e 79-të Liverpool nuk po...
Sporti

Përsëri ai, përsëri gol, Shaqiri i pandalshëm

Liverpool ka thelluar epërsinë në 3-0 përballë Newcastel United. Është Xherdan Shaqiri ai i cili ka realizuar golin e tretë në këtë takim, pasi ka pranuar një top fantastik nga Arnold, shkruan AlbanienShow. Shaqiri ka realizuar gol në minutën e 80. Kujtojmë që ky është goli i 6 i shqiptarit...
Sporti

Liverpool drejt thyerjes edhe të një rekordi

Liverpool janë në negociata për të nënshkruar një marrëveshje rekord të sponsorizimit në Premier ligë, me zyrtarët e klubit që janë në kontakte me adidas për të nënshkruar një marrëveshje me vlerë 75 milionë funte në vit duke tejkaluar kështu Manchester Unitedin. Marrëveshja për sponsorizimin e fanellave të klubit nga...
Sporti

Shaqiri, Salah dhe Robertson i befasojnë fëmijët për Krishtlindje

Futbollisti shumë i dashur për shqiptarët, Xherdan Shaqiri, së bashku me sulmuesin Mohamed Salah dhe mbrojtësin Andy Robertson u kanë bërë një surprizë të këndshme fëmijëve të një shkolle në Angli. Të tre futbollistët e skuadrës angleze Liverpool u kanë bërë një surprizë fëmijëve në prag të Krishtlindjeve e cila...
Sporti

Klopp e ruan Shaqirin për fund, nuk e inkuadron nga minuta e parë

Liverpool është mysafir e Wolves në ndeshjen e xhiros së 18-të të Premierligës. Xherdan Shaqiri do ta filloj ndeshjen nga banka rezervë. Këto janë formacionet zyrtare: Wolves: Patricio, Doherty, Bennett, Coady, Boly, Saiss, Jonny, Neves, Moutinho, Traore, Jimenez. Liverpool: Alisson, Milner, Lovren, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Keita, Mane, Firmino,...
Sporti

Me një fotografi të Shaqirit tregohet rekordi i madh i Liverpoolit

Liverpool me fitoren 3:1 ndaj Manchester United në ‘Anfield Road’ ka konfirmuar se janë kandidat serioz në garën për titull. ‘The Reds’ po kalojnë momente jashtëzakonisht të mira këtë sezon në krye me Jurgen Klopp. Formën e mirë të këtij sezoni finalistët e edicionit të kaluar të Ligës së Kampionëve...
Sporti

Mourinho shumë xheloz, ja çka thotë për golat e Shaqirit

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka analizuar humbjen e pësuar kundër Liverpool në një intervistë të dhënë pas takimit për “Sky Sports”: “Liverpool është një skuadër e fortë, por është e vështirë të pësosh dy gola në momentin që i pësuam dhe për mënyrën si u realizuan”, ka thënë...
Sporti

Ja çfarë thotë Klopp për dy super golat e Shaqirit

Klopp ka lavdëruar paraqitjen e ekipit dhe Shaqirit në derbin ndaj Manchester Unitedit. Liverpooli ka mposhtur Manchester United me rezultatin 3-1, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhiros së 17’të të Premierligës, shkruan GazetaBlic. Mane dhe Shaqiri (2) shënuan për Liverpoolin, kurse Lingard shënoi golin e vetëm për ‘Djajtë...
1 5 6 7 8 9 10
Page 7 of 10