archiveXherdan Shaqiri

Sporti

Kjo video e Xherdan Shaqirit bëhët ‘hit’ në Serbi

Xherdan Shaqiri së fundmi e ka gjetur veten shpesh në kryetitujt e mediumeve të huaja, por jo për shkak të paraqitjeve me Liverpoolin. Gjermani nuk e ka aktivizuar atë fare në ndeshjet e fundit, edhe kur skuadra ka qenë duke humbur, shkruan Insporti. Mirëpo, talenti i Shaqës është më shumë...
Sporti

Shaqiri lutet për Gjilanin, pas aksidentit të rëndë që ndodhi sot

Xherdan Shaqiri gjendet në Liverpool dhe nga atje po lutet për qytetin e tij, Gjilanin, pas aksidentit të rëndë që ndodhi sot. Futbollisti me famë botërore, Xherdan Shaqiri, ka shprehur në mënyrën e tij dhimbjen për aksidentin e sotëm në Gjilan. Një kamion sot krijoi aksident zinxhiror duke goditur dhjetë...
Sporti

Liverpooli publikon formacionin zyrtar, ky është vendimi për Shaqirin

Liverpooli ka publikuar formacionin zyrtar për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munchen. Jurgen Klopp nuk e ka inkuadruar nga minuta e parë yllin shqiptar, Xherdan Shaqiri. Shaqa është në bankë rezervë dhe mund të inkuadrohet në pjesën e dytë kundër ish-skuadrës së tij. https://twitter.com/LFC/status/1097930096915165184 Në anën tjetër formacionet...
Lajme

Kështu uruan Pavarësinë e Kosovës Shaqiri, Januzaj, Rashica, Krasniqi

Sportistët e Kosovës kanë uruar në rrjetet sociale për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Sot, më 17 Shkurt 2019, Kosova e feston 11-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, një datë shumë e rëndësishme në historinë e vendit që është kremtuar edhe nga sportistë të shumtë shqiptarë, futbollist, boksierë e shumë të...
Sporti

Gjesti i madh i Xherdan Shaqirit për vogëlushin e shtrirë në spital

Xherdan Shaqiri i ka dërguar një mesazh të vogël për ditëlindjen e një fëmije tifoz të Liverpoolit, të shtrirë në spital. Oliver është në spital që prej datës 2 tetor për shkak të problemeve me shtyllën kurrizore. Si tifoz i Liverpoolit, dëshira e tij ishte të merrte mesazhe nga futbollistët...
Sporti

Shaqiri në top 10, si lojtari që ka fituar mese shumti trofe

Ylli i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, është në mesin e top dhjetë futbollistëve të Premierligës me më së shumti trofe të fituar gjatë karrierës së tyre. Zvicerani me origjinë shqiptar i ka fituar 13 trofe deri më tani. Këta 13 trofe në kabinetin e Shaqirit kanë ardhur gjatë periudhës sa ai...
1 3 4 5 6 7 10
Page 5 of 10