archiveXherdan Shaqiri

Sporti

Ja çka iu ndodhi lojtarëve që e refuzuan Kosovën

Pasi u zëvendësua në ndeshjen kundër Crystal Palace-it, Granit Xhaka e hoqi dhe e shqeu fanellën e Arsenalit, klub në të cilin është kapiten. Paraqitjet e tij shkuan nga keq në më keq, dhe dëshpëronin vazhdimisht tifozët e Arsenalit të cilët e kanë sulmuar pa reshtur në dy vitet e...
Sporti

Shaqa me një urim të veçantë për Bajram

Edhe Xherdan Shaqiri ka uruar për festën e Kurban Bajramit. Ylli i Liverpoolit në Instagramin e tij ka uruar ndjekësit myslimanë për festën e Bajramit. ‘Shaqa’ ishte vetëm rezervist në takimin e fundit të Liverpoolit kundër Norwichit, që ishte ndeshja hapëse e sezonit në Premierligë. Ai nuk u fut fare...
Sporti

Klubi i njohur evropian ofron 36 milionë euro për Shaqirin

Raportet nga Zvicra thonë se Monaco ia ka vënë syrin futbollistit kosovar, i cili nuk kishte hapësira të mjaftueshme tek Liverpooli në pjesën e dytë të sezonit Afati kalimtar i verës në Angli do të mbyllet pas më shumë se 24 orësh dhe klubet e Premierligës po planifikojnë t’i bëjnë...
1 2 3 4 10
Page 2 of 10