archiveXherdan Shaqiri

Sporti

Momenti kur Shaqiri injoron provokimin nga mediat serbe

Anësori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri ka injoruar provokimin që i është bërë nga mediat serbe pas ndeshjes të cilën ekipi i tij e fitoi ndaj Cërvena Zvezdës me rezultat 4 me 0. Derisa po dilte nga zhveshtorja Shaqiri u ftua nga një medie serbe që e pyeti atë nëse...
Sporti

I pandalashmi Shaqiri asiston, Salah shënon, Zvezda pëson

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar edhe njëherë nga Zvezdas. Sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri ka dhuruar një asist për golin e dytë të ‘Reds’, shkruan GazetaBlic. Shaqiri ka asistuar, kurse Salah e ka dërguar topin në rrjetë – në minutën e 45’të të takimit. Rezultati aktual i takimit është 2-0. Shiko...
Sporti

Futbollisti serb: Shaqiri nuk vlen si njeri, ai nuk e di se prej nga vjen!

Liverpooli do të takohet me Crvena Zvezdën të mërkurën (nesër) në kuadër të Ligës së Kampionëve. Futbollisti nga Serbia i cili luan për Zvezdën dhe Australinë, Milosh Degenek që ka bërë deklarata fyese ndaj Shaqirit. “Nëse dëshiron të provokojë, le të provokojë dhe të dëshmojë se çfarë njeriu është dhe...
Sporti

Xherdan Shaqiri merr lajmin e madh nga Liverpool

Gjiganti anglez i futbollit Liverpool po vazhdon të vuaj nga mungesa e disa lojtarëve të cilët i janë lënduar. Kjo pasi disa nga lojtarët kryesor të ekipit i janë lënduar gjatë ndeshjeve me kombëtaret e tyre në Ligën e Kombeve. “The Reds” tashmë do të vuajnë disa mungesa si në...
1 8 9 10
Page 10 of 10