archiveXherdan Shaqiri

Sporti

UEFA dërgon Xhakën e Shaqirin në Serbi

Shtëpia e futbollit evropian, UEFA, ka vendosur që Bjellorusia ta luajë ndeshjen e parë për kualifikimet e Evropianit 2024 në Novi Sad të Serbisë. Bjellorusia në ndeshjen e parë kualifikuese do të jetë vendas kundër Zvicrës. Kjo do të thotë se Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri do të luajnë në...
Sporti

Zyrtare: Shaqiri, lojtari më i ri i Lyonit

Xherdan Shaqiri është zyrtarisht lojtar i ekipit francez, Lyon. Kjo është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare e Lyonit. Ai ka nënshkruar kontratë tre vjeçare dhe do të marrë pagë 350 mijë euro në muaj. L’Olympique Lyonnais est très heureux de confirmer le transfert du milieu de terrain international suisse de...
Sporti

Super Shaqiri, asiston në golin e fitores së Liverpoolit

Xherdan Shaqiri ka qenë krucial në ndeshjen e sotme të Liverpool kundër West Ham. Kosovari ka bërë një asistim në momentet vendimtare për Diogo Jota, që shënoi golin e fitores. Të parët që kaluan në epërsi ishin skuadra londineze e West Ham. Liverpool ka fituar me vështirësi sonte në ndeshjen...
Sporti

Jurgen Klopp e pranon se gaboi me largimin e Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri, pas disa muajsh nën hije, është rikthyer të jetë në qendër të vëmendjes. Sulmuesi shqiptar shënoi mbrëmë një gol shumë të bukur në Carabao Cup në fitoren 7-2 të Liverpoolit kundër Lincoln City. Ai u zëvendësua në minutën e 75-të, Kloppi vendosi ta inkuadrojë në lojë Naby Keita,...
Sporti

Kjo është paga marramendëse e Shaqirit të Liverpool

Premierliga angleze mbetet bindshëm liga që paguan më së miri futbollistët. Klube si Manchester United, Chelsea, Arsenal e Liverpool japin paga marramendëse edhe për lojtarët që shijojnë shumë pak ndeshje në stinor, shkruan Gazeta Olle. Rasti është edhe me futbollistin gjilanas të Liverpoolit, Xherdan Shaqiri. ‘The Reds’ e paguajnë plot...
Sporti

Drita u shpall kampione, Xherdan Shaqiri vjen me një urim special

Drita është shpallur edhe zyrtarisht kampione e Superligës së Kosovës pas barazimit të sotëm mes Gjilanit dhe Ballkanit në xhiron e parafundit. Gjilani dhe Ballkani barazuan me rezultatin 2:2. Është ky titulli i tretë në histori të Dritës, ndërsa i dyti në tri vitet e fundit. “Urime, simboli i forcës,...
Sporti

Shaqirin s’do ta njohë njeri pas 10 vjetëve, ja pse

Arno Rossini, një trajner zviceran pa asnjë trofe në karrierë, e ka marrë guximin ta godasë ashpër yllin shqiptar të Zvicrës, Xherdan Shaqirin, duke e thënë se askush nuk do ta njohë atë pas 10 vjetëve, sepse, pretendon ai, Shaqiri nuk është futbollist kampion, megjithëse ka shijuar tituj në Gjermani...
Sporti

Shaqiri, lojtarë i trofeve – kosovari i medaljeve

Xherdan Shaqiri është lojtari më i trofeshëm shqiptarë i të gjitha kohërave deri me tani. Futbollisti kosovar i kombëtares se Zvicrës do ta dekoroi vitrinën e tij edhe më një medalje nga sonte. Pasi që mori 3 medalje me Bayern Munchen për tre sezone si kampion në Bundesligë, Shaqiri tani...
Sporti

Xherdan Shaqiri kujton momentin kur ‘paketoi’ Serbinë

Ylli shqiptar i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka kujtuar golin e shënuar në ndeshjen ndaj Serbisë dy vite më parë. Shaqiri këtë e ka bërë nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”. “Sot dy vitë më parë! Përmende dikë që është çmendur si Andin...
1 2 3 11
Page 1 of 11