archiveXhavit Ukaj

Lajme

Kështu e cilëson Policia, veprimin e Xhavit Ukajt drejt Vjosa Osmanit

Mbrëmë gjatë seancës së Kuvendit, deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit, e cila më pas e ndërpreu seancën. Indeksonline kishte raportuar se Osmani e ka lajmëruar rastin në Policinë e Kosovës. Policia këtë veprim të Ukajt drejt Osmanit e ka cilësuar si “Kanosje”....
Lajme

Haki Abazi: Xhavit Uka ka hall se Vjosa bëhet presidente

Lidhur me incidentin që ka ndodhur në Kuvendin e Kosovës, ka reaguar edhe Haki Abazi, i cili gjestin e deputetit Uka e ka interpretuar si frike ndaj mundësisë që Vjosa Osmani të bëhet presidente pas të hënës. Në këtë situatë të tensionuar dhe jo të lehtë, Abazi ka parë në...
Lajme

Ky është deputeti i LDK-së që iu vërsul Vjosa Osmanit sot

Akoma nuk dihen arsyet, por ai shkoi tek foltorja e më pas tek ulësja e Osmanit. Kryetarja reagoi menjëherë dhe mbylli seancën. “Ndërpritet seanca për shkak te paedukatës së një deputeti”, ka deklaruar Vjosa Osmani. Ndryshe, Xhavit Ukaj ka hyrë së fundmi në Kuvend pasi disa deputetë u bën ministra....