archiveXhavit Haliti

Lajme

Xhaviti Haliti pro përfshirjes së PDK’së në Qeveri

Ish-deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, është pro përfshirjes së partisë së tij në Qeverinë Hoti. Haliti ka listuar disa arsye përmes të cilave ka shfaqur qëndrimin e tij pro marrëveshjes me LDK-në dhe të tjerët Përmes një postimi në Facebook, Haliti ka numëruar disa arsye sa i përket hyrjes së...
Lajme

A ka të korruptuar në PDK, flet Xhavit Haliti

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, përveç situatës politike në Kosovë ka folur edhe për korrupsionin brenda partive politike. Haliti tha se në secilën parti që ka qenë në pushtet ka të korruptuar. “Gjithkund ka njerëz të korruptuar. Nëse themi që në një parti që ka qenë në pushtet...
Lajme

Haliti: Për vite ka pasur gjueti shtrigash kundër PDK’së!

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka folur për herë të parë pasi nuk arriti të rifitojë mandatin e deputetit pas shumë vitesh. Haliti, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka komentuar për herë të parë mbetjen e tij jashtë parlamentit. “Ka ndodhur...
Lajme

Haliti: PDK-ja nuk ka humbur e as Vetëvendosja nuk ka fituar

Pas 13 vjetësh në pushtet Partia Demokratike e Kosovës ka kaluar në taborin opozitar. Përveç që PDK-ja nuk po e pranon që ka pësuar rënie, nuk po e pranon as fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit. Për PDK-në 2-3 deputetë nuk e përcaktojnë rënien ose shkëlqimin e...
Lajme

Xhavit Haliti ftohet nga Gjykata Speciale

I ftuari i radhës nga Dhomat e Specializuara është ish-luftëtari i UÇK-së dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti. Burime  të Gazetës Sinjalit kanë bërë të ditur se Xhavit Haliti është ftuar për intervistë, por që ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nuk dëshiron ta bëjë publike ftesën e tij....
Lajme

“Jemi të hapur për koalicion, por Kadri Veseli kryeministër”

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti është shprehur i bindur se PDK do të dal fituese në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetor. Kjo legjislaturë më shumë do të mbahet mend për shkelje të Kushtetutës dhe të rregullave në Kuvend nga Lidhja Demokratike dhe Vetëvendosja. Nuk kemi arritur...
Lajme

Xhavit Haliti paralajmëron befasi nga PDK-ja në prag të zgjedhjeve

Derisa gjithë matematikat e partive të tjera e dërgojnë PDK-në në opozitë, nënkryetari i kësaj partie Xhavit Haliti ka paralajmëruar një skenar të ri në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Pikërisht në ditën kur u zyrtarizua koalicioni i dytë parazgjedhor më mes të dy subjekteve, AKR-së së Behxhet Pacollit dhe...
Lajme

Xhavit Haliti vjen me deklaratë interesante për zgjedhjet e parakohshme

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së Xhavit Haliti, ka shprehur kundërshti me shkuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme, pas dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj. Sipas Haliti, Kosova nuk përfiton asgjë nga zgjedhjet, përveç humbjes së kohëve ngecjeve në procese nëpër të cilat po kalon vendi. “Unë...
Lajme

Xhavit Haliti “palon” para në bankë, zbulohen shifrat

Ndonëse të hyrat vjetore të Xhavit Halitit nga puna e tij në Kuvendin e Kosovës nuk kalojnë shifrën e 35 mijë eurove, nënkryetari i Kuvendit ka deklaruar se mban 130 mijë euro në institucione bankare. Në deklarimin e pasurisë për vitin 2019 në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK), Haliti ka deklaruar...
1 2 3
Page 1 of 3